Stosowanie Marihuany nie Jest Powiązane z Powikłaniami u Pacjentów Transplantacyjnych

politycy-mowia-tak-marihuanie

Stosowanie marihuany nie wiąże się z powikłaniami u pacjentów, którzy są po przeszczepieniu. Historia stosowania marihuany nie pokazuje jej przeciwwskazań dla osób po transplantacji na przykład nerek, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Clinical Transplantation.

Naukowcy University of Maryland School of Medicine oceniali związek pomiędzy wykorzystaniem marihuany i powikłaniami z tym związanymi u 1.225 pacjentów po transplantacji nerek i porównywali z pacjentami, którzy nigdy nie stosowali marihuany.

„Rekreacyjne zażywanie marihuany nie powinno być uważane za przeciwwskazanie do przeszczepu nerki,” doszli do wniosku autorzy.

„Rekreacyjne zażywanie marihuany należy na bieżąco oceniać w szerszej perspektywie, zanim zostanie podjęta decyzja o tym jaki, jeżeli w ogóle, stopień wykorzystania lub nadużyć należy uznać za względne lub bezwzględne przeciwwskazania, czy też użycia lub nadużycia powinny być rozważane jako przeciwwskazania.”

Szpitale rutynowo dyskwalifikują pacjentów, którzy po wywiadzie dodatnio przejdą stosowanie marihuany jeżeli chodzi o zakwalifikowanie do przeszczepu narządów, nawet w krajach, które pozwalają na stosowanie leku zgodnie z prawem państwowym. W ubiegłym roku, ustawodawcy w Kalifornii przyjęli ustawę, Assembly Bill 258, która wyraźnie akceptuje takich pacjentów jako kwalifikujących się do otrzymania przeszczepu.

Wcześniejsza ocena przeszczepu wątroby u kandydatów stwierdziła,że stosowanie marihuany nie posiada żadnego negatywnego wpływu na wynik śmiertelności. Badania kliniczne z 2015 roku mówią, że administracja CBD była skuteczna w łagodzeniu niektórych potencjalnych negatywnych skutków przeszczepiania komórek macierzystych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.