Legalizacja Medycznej Marihuany Wiąże się ze Zmniejszonym Stosowaniem Leków na Receptę

Krajowa legalizacja marihuany w Stanach Zjednoczonych związana jest ze zmniejszeniem kosztów służby zdrowia aż o pół miliarda dolarów.

Uchwalenie krajowych ustaw dotyczących medycznej marihuany wiąże się z policzalnym spadkiem wykorzystania tradycyjnych leków na receptę.

marihuana-laboratorium-badanie-cannabis

Badacze z University of Georgia oceniali relacje zachodzące pomiędzy prawem legalizacji marihuany oraz wzorem przepisywania recept lekarskich w 17 stanach przez okres trzech lat (od 2010 2013 roku). Naukowcy w szczególności oceniali konsumpcję leków przez pacjentów oraz wydatki przeznaczane na recepty w ramach służby zdrowia w dziewięciu dziedzinach: lęk, depresja, jaskra, nudności, ból, psychoza, drgawki, zaburzenia snu, spastyczność.

Autorzy stwierdzili, że zastosowanie leków na receptę spadło znacząco w siedmiu z dziewięciu ocenianych dziedzin.

„Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że wraz z wejściem w życie prawa dotyczącego medycznej marihuany, przepisywanie przez FDA leków na receptę w ramach służby zdrowia znacząco spadło,” jak zgłaszają badacze.

„Ostatecznie, szacujemy, że na poziomie krajowym służba zdrowia przeznaczyła około 165 milionów dolarów mniej na refundowanie leków.”

Naukowcy szacują, że oszczędność wyniosłaby ponad 468 milionów dolarów rocznie, gdyby medyczna marihuana była dostępna we wszystkich 50 stanach.

„Nasze wyniki i istniejąca literatura kliniczna sugerują, że pacjenci reagują pozytywnie na nowe przepisy dotyczące medycznej marihuany, co dostarcza coraz więcej dowodów na to, że status federalny marihuany jako substancji Grupy 1 jest przestarzały.”

Dane ankietowe zebrane od pacjentów marihuany pokazują, że pacjenci często zmniejszają stosowanie leków na receptę, a zwłaszcza opioidów, gdy mają legalny dostęp do marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.