Gubernator Guam chce zalegalizować marihuanę

W 2014 roku wyborcy Guam zalegalizowali medyczne zastosowanie marihuany. Teraz, gubernator Eddie Calvo (R) uważa, że władze wyspy powinny przenieść sprawy o krok dalej i zacząć przesuwać się w kierunku legalizacji marihuany na własny użytek.

„Rozmawiamy o cięciach biurokracji i obawach o finansowanie wymaganego egzekwowania nowych przepisów marihuany,” napisał gubernator Calvo w poście na portalu Facebook. „Chcę, abyśmy przyjrzeli się, jak działają stany z legalnym dostępem do rekreacyjnej marihuany; musimy to zrozumieć, a następnie opodatkować stosowanie marihuany i korzystać z tych podatków – na przykład finansując działanie szpitala, bezpieczeństwo publiczne oraz edukację.”

Pomysł opodatkowania prawdopodobnie jest nie najbardziej atrakcyjnym i przemawiającym podejściem do konsumentów, którym nie podoba się pomysł absurdalnie wysokich podatków, które sztucznie zawyżają cenę marihuany. Jednakże, bardzo prawdopodobne jest, ze większość miłośników konopi jest skłonnych zapłacić wyższą cenę za konopie, w zamian za zniesienie zagrożenia znalezienia się w więzieniu za stosowanie marihuany.

Sondaż dotyczący reformy prawa marihuany w Guam pokazał 80 procentowe poparcie; jednak badanie zostało przeprowadzone online, z małymi zastrzeżeniami co do dokładności, więc rzeczywiście wyniki mogą się niewiele różnić od faktycznego stanu rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.