nasiona marihuany, nasiona konopi

Podawanie cannabis wpływa na odczuwanie bólu

palenie-cannabis-palenie-thc

Palenie oraz waporyzowanie cannabis wpływa na wrażliwość badanych w kwestii bólu, jak donosi raport Drug and Alcohol Dependence.

Badacze z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku oceniali skutki marihuany porównując ją z placebo na modelu ludzkim z bólem indukowanym laboratoryjnie.
Uczestnicy badania zaburzali jedną z rąk w zimnej wodzie. Badacze oceniali czułość i tolerancję na ból na podstawie tego, jak długo badani byli w stanie utrzymać rękę pod wodą.

Naukowcy stwierdzili, że podawanie marihuany zmniejsza wrażliwość tym samym zwiększając tolerancję na ból. Efekty widoczne były intensywniej w grupie męskiej niż damskiej.

„Wyniki te wskazują, że w przypadku użytkowników konopi, mężczyźni wykazują większą analgezję w stosunku do kobiet,” mówią autorzy. „W związku z tym, różnice w zależności od płci są wyznacznikiem skutków przeciwbólowych konopi indyjskiej. Jedak, aby postawić kropkę na końcu tego zdania zdecydowanie potrzebujemy większej ilości badań.”

Inne badania kliniczne, które oceniały wpływ inhalowanej marihuany u pacjentów z przewlekłymi stanami bólowymi, takimi jak neuropatia, pokazały, że leczenie za pomocą marihuany związane jest ze zmniejszeniem analgezji oraz widoczną redukcją ilości stosowanych opioidów.

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd, konopny, cbd
nasiona marihuany, konopi, thc-thc


Ta witryna tritonseeds.com wykorzystuje pliki cookies.