Podawanie Cannabis Wpływa na Odczuwanie Bólu

Palenie oraz waporyzowanie cannabis wpływa na wrażliwość badanych w kwestii bólu, jak donosi raport Drug and Alcohol Dependence.

Badacze z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku oceniali skutki marihuany porównując ją z placebo na modelu ludzkim z bólem indukowanym laboratoryjnie.

palenie-cannabis-palenie-thc

Uczestnicy badania zaburzali jedną z rąk w zimnej wodzie. Badacze oceniali czułość i tolerancję na ból na podstawie tego, jak długo badani byli w stanie utrzymać rękę pod wodą.

Naukowcy stwierdzili, że podawanie marihuany zmniejsza wrażliwość tym samym zwiększając tolerancję na ból. Efekty widoczne były intensywniej w grupie męskiej niż damskiej.

„Wyniki te wskazują, że w przypadku użytkowników konopi, mężczyźni wykazują większą analgezję w stosunku do kobiet,” mówią autorzy. „W związku z tym, różnice w zależności od płci są wyznacznikiem skutków przeciwbólowych konopi indyjskiej. Jedak, aby postawić kropkę na końcu tego zdania zdecydowanie potrzebujemy większej ilości badań.”

Inne badania kliniczne, które oceniały wpływ inhalowanej marihuany u pacjentów z przewlekłymi stanami bólowymi, takimi jak neuropatia, pokazały, że leczenie za pomocą marihuany związane jest ze zmniejszeniem analgezji oraz widoczną redukcją ilości stosowanych opioidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.