Przejdź do sklepu z nasionami konopi indyjskich do domu i na dwór, w wersji feminizowanej i auto

Podawanie Cannabis Wpływa na Odczuwanie Bólu

Palenie oraz waporyzowanie cannabis wpływa na wrażliwość badanych w kwestii bólu, jak donosi raport Drug and Alcohol Dependence.

Badacze z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku oceniali skutki marihuany porównując ją z placebo na modelu ludzkim z bólem indukowanym laboratoryjnie.

Podawanie Cannabis Wpływa na Odczuwanie Bólu, TritonSeeds, Triton Seeds

Uczestnicy badania zaburzali jedną z rąk w zimnej wodzie. Badacze oceniali czułość i tolerancję na ból na podstawie tego, jak długo badani byli w stanie utrzymać rękę pod wodą.

Naukowcy stwierdzili, że podawanie marihuany zmniejsza wrażliwość tym samym zwiększając tolerancję na ból. Efekty widoczne były intensywniej w grupie męskiej niż damskiej.

„Wyniki te wskazują, że w przypadku użytkowników konopi, mężczyźni wykazują większą analgezję w stosunku do kobiet,” mówią autorzy. „W związku z tym, różnice w zależności od płci są wyznacznikiem skutków przeciwbólowych konopi indyjskiej. Jedak, aby postawić kropkę na końcu tego zdania zdecydowanie potrzebujemy większej ilości badań.”

Inne badania kliniczne, które oceniały wpływ inhalowanej marihuany u pacjentów z przewlekłymi stanami bólowymi, takimi jak neuropatia, pokazały, że leczenie za pomocą marihuany związane jest ze zmniejszeniem analgezji oraz widoczną redukcją ilości stosowanych opioidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.