Olejki eteryczne, które posiadają największe efekty zdrowotne

olejki-medyczna-marihuana-cbd-zdrowie

Istnieją dziesiątki tysięcy badań wykazujących, ze olejki eteryczne są jedną z najpotężniejszych i najstarszych form leczenia opartego na roślinach.

Olejki eteryczne pobierane są bezpośrednio z roślin i mają ogromne właściwości lecznicze. Chronią one rośliny przed owadami i trudnymi warunkami.

Te szlachetne oleje są bardzo skoncentrowane i składają się z bardzo małych cząsteczek, które, w odróżnieniu od olejów pochodzących z warzyw lub orzechów, mogą penetrować ludzkie komórki i w niektórych przypadkach przekraczać barierę krew – mózg.

Z tego powodu olejki eteryczne są wykorzystywane dla ich właściwości terapeutycznych od ponad 5.000 lat! Oleje stosowane są w sposób bezpieczny i efektywny do pielęgnacji urody, relaksu, w medycynie naturalnej, czy podczas czyszczenia domu.

Terapeutyczne zastosowanie olejków eterycznych nazywane jest mianem „aromaterapii”, czyli holistyczna terapia poprawy zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Kadzidłowiec
Kadzidłowiec wykorzystywany jest do podnoszenia świadomości duchowej od bardzo długiego czasu. Można stosować go podczas modlitwy lub medytacji. Olej kadzidłowy jest również dobry do stosowania na skórę. Jeśli masz nierówny koloryt skóry lub blizny, zastosuj kroplę oleju bezpośrednio na to miejsce.

Lawenda
Olejek lawendowy pomaga w zmniejszeniu stresu, napięcia, uspokaja także skórę. Aby poczuć ulgę rozprowadź kroplę lub dwie na karku i górnej okolicy głowy. Lawenda jest także świetnym lekarstwem na wszelkiego rodzaju zapalenia skóry, w tym przecięcia, zadrapania, poparzenia. W celu stworzenia najbardziej kojącego balsamu naturalnego wystarczy połączyć kilka kropel lawendy z olejem kokosowym i gotowe.

Mięta pieprzowa
Olejek miętowy jest bardzo energetyzujący w odniesieniu do organizmu, więc jeśli cierpisz na jakiekolwiek problemy trawienne, spróbuj go wykorzystać. Wystarczy wymieszać kroplę olejku z wodą i wypić. Samo wdychanie go przynosi wiele korzyści. Może on posłużyć także jako skuteczny, naturalny płyn do płukania ust.

Pamiętaj, aby zawsze używać olejków klasy spożywczej, które są bezpieczne dla użytku wewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.