Cannabis w Afryce

Produkcja i stosowanie marihuany jest nielegalne w dużej części Afryki, która pomimo zakazu ustępuje tylko Amerykanom pod względem produkcji oraz konsumpcji.

Maleńki naród Lesotho jest jedynym krajem w Afryce, który wydaje licencje na uprawę konopi. Raporty pokazują, że duża część cannabis, która jest tam uprawiana eksportowana jest do Kanady.

Od kilku lat Republika Południowej Afryki walczy w celu legalizacji medycznej marihuany. Krajowa rada Medicines Control Council ogłosiła już plany uznania cannabis za lek na receptę, a nie za zakazaną substancję oraz plany wstępnego zalegalizowania cannabis, ale jak na razie na słowach się skończyło.

Orzeczenie sądu południowoafrykańskiego w 2017 roku zakazało stosowania i uprawiania cannabis przez osoby dorosłe w mieszkaniach prywatnych… W każdym razie orzeczenie to wydano w zawieszeniu na 24 miesiące, więc nie weszło ono jeszcze w życie.

W innych częściach Afryki, takich jak Malawia i Ghana szuka się obecnie sposobów na lepsze poznanie i zbadanie substancji.

Swoją drogą – to bardzo ciekawe, że mimo tego iż substancja jest nielegalna na poziomie państwowym, to jego mieszkańcy nic sobie z tego nie robiąc stosują ją publicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.