Jakie są odmiany marihuany?

Przed legalizacją cannabis do użytku medycznego w wielu stanach w USA istniały dwa rodzaje odmian: indica i sativa.

Obecne w dzisiejszych dniach badania otwierają jednak te drzwi nieco szerzej. Na rynku istnieją dosłownie setki odmian, z których każda ma nieco innych efekt i stosunek sativy do indici. Dzięki temu pacjenci mogą znaleźć odmiany, które doskonale sprawdzą się w ich konkretnym stanie chorobowym.

Mimo, że istnieje wiele określonych rodzajów marihuany, wciąż istnieją trzy główne odmiany:
• indica – tradycyjnie znana z uspokajających oraz relaksujących efektów
• sativa – posiada efekty podnoszące na duchu i dodające użytkownikom energii
• hybryda – dzisiaj ta odmiana jest najbardziej rozpowszechniona, ponieważ wielu producentów miesza różne odmiany, aby uzyskać wszystko co najlepsze z obu światów. Odmiany te zazwyczaj posiadają cechy zarówno indic jak i sativ.

Ale co, jeśli masz odmianę, której nie jesteś pewien? Jeśli jesteś pacjentem marihuany, który regularnie stosuje marihuanę, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat dostępnych odmian konopi. Dobrze, gdybyś nie tylko wiedział jakie ma efekty, ale także był w stanie rozróżnić jedną odmianę od drugiej.

Możliwość odróżnienia indici od sativy lub hybrydy jest stosunkowo łatwa, gdy wiesz czego szukać. Nieco trudniej jest odróżnić określone szczepy w tych odmianach, ale wszystko leży w twoich chęciach – zatem trzymamy mocno kciuki o pogłębianie przez ciebie swojej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.