Bezpieczne Korzystanie Z Marihuany W Dobie Koronawirusa

Bezpieczne korzystanie z marihuany w dobie nowego koronawirusa.
W ostatnich tygodniach COVID-19 spowodował ogromną panikę na całym świecie, sprawiając iż wiele osób zaczęło się zastanawiać, co jest dla nich najważniejsze. Przedmioty takie jak papier toaletowy i chusteczki dezynfekujące stały się niezwykle cenne, ale na górze listy upragnionych towarów znajduje się także coś innego: marihuana.

Nic dziwnego, że konsumenci marihuany są znacznie bardziej zrelaksowani niż osoby niepalące. Jackie, współzarządzająca w aptece Studio City WHTC, powiedziała: „Ludzie wydają się nadal kupować te same rzeczy, co zawsze, może tylko w nieco większych ilościach”.

Na całym świecie państwa przyjmują różne podejścia i definicje pojęcia „niezbędny”. Przychodnie w Oregonie i Michigan są otwarte tylko dla mniejszych firm; Sklepy w Kolorado i Illinois są ogólnie otwarte, podczas gdy Denver i wybrane przychodnie Illinois obsługują jedynie klientów medycznych – tak samo jak Massachusetts.

Kilka dni przed nowymi obostrzeniami, WHTC ogłosiło, że otrzymało zgodę Biura Kontroli Konopi na wprowadzenie odbioru gotowych zamówień. Od tego momentu do budynku nie wszedł żaden klient. Wszyscy pracownicy dezynfekują regularnie dłonie, noszą rękawiczki oraz maski: N95 i materiałową maskę.

Kilka innych aptek poszło w ślady z podobnymi adaptacjami, od mniejszych, takich jak LA’s Cornerstone Wellness po butikową sieć aptek MedMen. Firma Cornerstone prowadzi również usługę odbioru zamówień, ale nie przyjmuje żadnych nowych klientów. Pozwala to również obecnym klientom na dodanie salda gotówkowego do ich konta w celu zmniejszenia interakcji podczas przyszłych wizyt. Mała sieć aptek Chalice Farms również prowadzi dostawy, ale od poniedziałku klienci byli wpuszczani do środka. Personel ogranicza liczbę osób w sklepie i oznaczył podłogę pudełkami, aby zachować odpowiedni dystans w środku.

MedMen zachęca klientów do korzystania z ich ekspresowej opcji odbioru w sklepie, w której obowiązuje również zasada zachowania dystansu społecznego, a kierowcy używają środków dezynfekujących ręce między każdą dostawą.
Bezpieczniejsze dostawy

Popularna kalifornijska firma dostarczająca cannabis również wprowadziła obowiązek obejmujący używanie środków dezynfekujących ręce między każdą dostaw, a także kilka innych zasad. Nowe protokoły obejmują podpisywanie przesyłek za klientów, klientów, noszenie rękawiczek, używanie rysika do wprowadzania PIN-ów i utrzymywanie odległości 2 metrów przez cały okres dostawy danego produktu. Odradza się transakcji gotówkowych, jednak wiadomo – dla niektórych osób jest to jedyna możliwość.

W Los Angeles dostawy cannabis doświadczyły gwałtownego wzrostu, szczególnie w przypadku nowych klientów. Dostawy dla nowych klientów wzrosły o 41 procent, a liczba rejestracji wzrosła o 72 procent. „Istnieje duża grupa nowych klientów, w skład których wchodzą osoby stosujące się do nowych zasad kwarantanny, a także nowi użytkownicy, którzy próbują za pomocą marihuany poradzić sobie z obecnie doświadczanym stresem i samotnością,” powiedziała Elizabeth Ashford, starszy dyrektor ds. Komunikacji w Eaze.

Pomimo tych liczb wszyscy, którzy pracują w przemyśle cannabis mówią, że nie ma zamieszania ani gorączki.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie zaleca powstrzymanie się od „palenia i innych działań osłabiających płuca” jako taktyki zapobiegawczej dla COVID-19. Na szczęście rekreacyjna marihuana pozostawia nam wiele opcji – artykułów spożywczych po kremy, istnieje wiele form stosowania cannabis.

Dane pokazują, że ludzie w dużej mierze sięgają po produkty spożywcze, ale kwiaty również cieszą się dużym zainteresowaniem. Dane dla Waszyngtonu, Kalifornii, Nevady i Kolorado pokazują, że sprzedaż produktów spożywczych wzrosła z 11 do 14 procent – sprzedaż żelków wzrosła o 157 procent, a napojów o 70%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.