Zapasy Broni i Marihuany Rosną Przed Wyborami

Eksperci zarówno z branży konopi indyjskich, jak i branży broni palnej zauważyli gwałtowny wzrost liczby sprzedaży.

Nie jest tajemnicą, że marihuana radzi sobie dobrze podczas pandemii COVID-19, podczas gdy inne branże cierpią na ogromne problemy, ale obecnie jest nowy powód, dla którego ta branża kwitnie.

W miarę zbliżania się wyborów w USA sprzedaż i zapasy zarówno marihuany, jak i broni palnej rosną.

Wiele osób uważa, że dzieje się tak z powodu rosnącego niepokoju społecznego w USA, a także możliwości przeprowadzenia przez Demokratów akcji wyborczej, która mogłaby zalegalizować marihuanę i wprowadzić ściślejszą kontrolę nad bronią. W rezultacie ludzie spieszą się, aby zaopatrzyć się w broń na wypadek, gdyby nie była już łatwo dostępna, a także inwestują w konopie indyjskie, ponieważ spodziewają się, że branża będzie się rozwijać.

„Sprzedaż w tym roku zaczęła się jak w każdym innym” – powiedział Garrett Porter, producent karabinów maszynowych z siedzibą w Apopka na Florydzie. „Spodziewaliśmy się wzrostu podczas wyborów, ale wraz z paniką COVID-19, która rozprzestrzeniła się bardzo szybko, wzrost był naprawdę gwałtowny.”

Broń, narkotyki i pieniądze

Firma Porters, Special Ops Tactical, twierdzi, że w 2020 roku sprzedała 20,000 półautomatycznych karabinów maszynowych i planuje wyprodukować 10,000 kolejnych. W normalnym roku sprzedają od 5,000 do 9,000 sztuk.

„Pojawiło się wzmożone poczucie troski o amerykańskich obywateli oraz strach przed nieznanym” – dodaje. „Wiele osób chce się przygotować. Sprzedaż była niezwykle wysoka – aż 10 razy wyższa niż normalnie”.

Rośnie również sprzedaż amunicji. Jake Felde, dyrektor generalny firmy Lucky Gunner, twierdzi, że broń i amunicja są jak papier toaletowy; kiedy lecą z półek, można stwierdzić, że pojawiają się problemy.

„Ruch na naszej stronie jest prawie dwukrotnie większy niż uznajemy za normalny” mówi. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasze najpopularniejsze kalibry były teraz dostępne”.

„Kiedy idziesz do sklepu i nie ma papieru toaletowego na półkach, ludzie zwykle zaopatrują się w różnego rodzaju przedmioty, których mogą potrzebować, niezależnie od tego, czy jest to kukurydza w puszkach, woda czy inne przedmioty, które sprawią, że Twoja rodzina będzie bezpieczna”.

W świetle obaw, które ogarnęły cały kraj, udziały głównych producentów broni, takich jak Smith & Wesson i Vista Outdoor, podwoiły się.”

Ponadto, udziały cannabis rosną, chociaż nie w takim tempie jak udziały broni. Udziały 10 największych firm cannabis w USA i Kanadzie wzrosły o co najmniej 20 procent od sierpnia, według Viridian Capital Advisors.

Oczekuje się, że sprzedaż konopi indyjskich wzrośnie jeszcze bardziej, nawet o 40 procent pod koniec roku. Jeśli Biden wygra wyboru, a Senat również zostanie przejęty przez demokratów, liczba ta może być jeszcze wyższa.

Nie ma gwarancji, że Demokraci wygrają wybory, chociaż wiele osób ma na to nadzieję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.