15% Seniorów Używa Cannabis w Leczeniu Objawów Starzenia

Badanie wykazało, że 15% seniorów używa konopi indyjskich w leczeniu objawów starzenia.

Seniorzy sięgają po cannabis, aby leczyć powszechne objawy starzenia się, a prawie 80% osób, które zgłosiły używanie konopi indyjskich, twierdzi, że robi to z powodów medycznych – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z University of California w San Diego. Wyniki badania „Konopie indyjskie: nowe leczenie typowych objawów u osób starszych” zostały opublikowane w tym miesiącu w Journal of the American Geriatric Society.

Aby przeprowadzić badanie, naukowcy przebadali 568 seniorów w klinice geriatrycznej. Wszyscy respondenci mieli co najmniej 65 lat, a 73% badanych było w wieku powyżej 75 roku życia. at. Naukowcy odkryli, że 15% seniorów zażywało konopie indyjskie w ciągu ostatnich trzech lat, z których połowa deklarowała regularne stosowanie marihuany. Cannabis było głównie używane ze względów medycznych przez 78% osób, które zgłosiły ich stosowanie.

„Ból, bezsenność i niepokój były najczęstszymi przyczynami zażywania konopi indyjskich i, w większości przypadków, pacjenci zgłaszali, że marihuana pomaga rozwiązać te problemy, szczególnie w przypadku bezsenności i bólu” – mówi dr Christopher Kaufmann, doc. w Oddziale Geriatrii i Gerontologii Wydziału Lekarskiego UCSD i jeden z autorów badania.

Naukowcy odkryli również, że 61% respondentów, którzy używali marihuany, zaczęło to robić w wieku 60 lat, według Kevina Yang, studenta trzeciego roku medycyny na UCSD i innego autora badania.

„Co zaskakujące, odkryliśmy, że prawie trzy piąte użytkowników konopi po raz pierwszy zgłosiło używanie ich jako osoby starsze” – powiedział Yang. „Osoby te stanowiły wyjątkową grupę w porównaniu z osobami, które używały konopi w przeszłości”.

„Nowi użytkownicy częściej używali marihuany w celach medycznych niż rekreacyjnych. Droga zażywania konopi również była różna, nowi użytkownicy częściej używali jej miejscowo jako balsamu, niż paląc lub spożywając ją w formie jadalnej”– dodał Yang. „Ponadto, informowali oni częściej lekarza o używaniu cannabis, co odzwierciedla fakt, że używanie konopi nie jest już tak stygmatyzowane jak wcześniej”.

National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML) zauważyło w komunikacie prasowym, że kilka podobnych badań wykazało rosnącą popularność używania konopi indyjskich przez seniorów. Badania wykazały, że marihuana jest stosunkowo bezpieczna i skuteczna w łagodzeniu bólu oraz w poprawie snu.

„Nie jest zaskakujące, że rosnący odsetek seniorów uważa marihuanę za realną opcję terapeutyczną w późniejszych latach. Wielu seniorów boryka się z bólem, niepokojem, niespokojnym snem i innymi stanami, w których produkty z konopi indyjskich mogą pomóc złagodzić – powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano. „Co więcej, wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z listy poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy lub środki nasenne, i postrzegają medyczną marihuanę jako praktyczną i potencjalnie bezpieczniejszą alternatywę”.

Chociaż badania były zachęcające, autorzy badania UCSD stwierdzili, że potrzeba większej ilości badań, aby określić bezpieczeństwo i skuteczność różnych preparatów cannabis w leczeniu objawów powszechnie doświadczanych przez osoby starsze.

„Wydaje się, że marihuana ma potencjał, ale potrzebujemy więcej badań opartych na dowodach. Chcemy dowiedzieć się, jak marihuana wypada w porównaniu z obecnie dostępnymi lekami ”- powiedział Kaufmann. „Czy marihuana może być bezpieczniejszą alternatywą dla terapii, takich jak opioidy i benzodiazepiny? Czy marihuana może pomóc ograniczyć jednoczesne stosowanie wielu leków u osób starszych? Chcemy dowiedzieć się, jakie schorzenia marihuana leczy najskuteczniej. Tylko wtedy możemy lepiej doradzać starszym dorosłym w kwestii używania konopi indyjskich”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.