Organizacja Nawadniania Podczas Uprawy Marihuany

Oprócz codziennego światła słonecznego i dobrej gleby, rośliny marihuany potrzebują również sporej ilości wody.

Większość krajów, które zalegalizowały rekreacyjną lub medyczną marihuanę, pozwala również mieszkańcom uprawiać pewną liczbę własnych roślin. Uprawa własnej marihuany może być sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy oraz dostęp do dobrej jakości pąków. Nie tylko możesz wybrać odmiany, które chcesz uprawiać, ale możesz także ustawić pomieszczenie do uprawy tak, aby przez cały rok mieć dostęp do wysokiej jakości cannabis.

Oprócz codziennego zapotrzebowania na określoną ilość światła słonecznego i dobrej, pożywnej gleby do uprawy, rośliny marihuany potrzebują również sporej ilości wody. Wymagają one wody do przeprowadzenia fotosyntezy, która jest niezbędna do wytworzenia solidnych, zdrowych roślin pełnych kannabinoidów. Za duże lub za małe ilości wody mogą powodować stres u roślin, prowadząc do zatrzymania produkcji pąków, a nawet śmierci roślin.

Dlatego odpowiednio zaplanowany proces nawadniania roślin jest niezbędny do uprawy jak najlepszych roślin oraz uzyskania optymalnej wydajności.

Do podlewania roślin marihuany można używać wody z kranu. Ważne jednak, aby ta woda była odstana przez co najmniej 24 godziny przed użyciem. Pozwala to na ustabilizowanie poziomów pH i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że woda spowoduje jakikolwiek stres u roślin. Po odstaniu, przetestuj poziom pH wody za pomocą pasków testowych. Jeśli uprawiasz rośliny w glebie, pH powinno wynosić 6,0-6,8. Inne media uprawy mogą wymagać niższych poziomów pH, między 5,5-6,0.

Dodawanie składników odżywczych do uprawy marihuany

Jeśli twoje rośliny są w fazie wzrostu, będą potrzebować składników odżywczych. Najlepiej jest dodawać go do wody, ale nie w zbyt dużej ilości. Zaleca się zaczynanie od ¾ zalecanej dawki i powolne dodawanie więcej, aż osiągniesz idealną dawkę.

Jak często należy podlewać rośliny marihuany?

Sadzonki wymagają największej uwagi i wymagają podlewania dwa razy dziennie. W przypadku większych roślin pozwól im lekko wyschnąć, ale nie za bardzo!
Pozwalając glebie nieco wyschnąć, korzenie mogą się rozszerzać, gdy szukają wody w glebie.

Podlewaj większe rośliny co dwa do trzech dni, najlepiej rano. W przypadku uprawy indoor oznacza to w momencie, kiedy tylko włączysz światła. Dobrą zasadą jest przyłożenie palca do ziemi. Jeśli jest sucho, czas na podlewanie. Jeśli gleba jest nadal wilgotna, wstrzymaj się do kolejnego dnia.

Ile wody należy zapewniać naszym roślinom?

Ilość wody będzie zależeć od następujących czynników:

• Rozmiar
• Temperatura wewnętrzna/zewnętrzna
• Ogólne zdrowie rośliny
• Etap wzrostu.

Wszystkie donice powinny mieć otwory drenażowe na dole. Kiedy podlewasz rośliny, woda powinna gromadzić się na powierzchni gleby, ale nie powinna na niej pozostawiać. Pozwól wodzie spływać do otworów drenażowych.

Pamiętaj, że wraz ze wzrostem roślin rośnie zapotrzebowanie na wodę. Rób notatki, szczególnie jeśli posiadasz wiele roślin na różnych etapach uprawy. Pomoże Ci to zaplanować, ile wody potrzebujesz oraz ustalić harmonogram kiedy je podlewać.

Zanim zbierzesz swoje rośliny marihuany

Około dwa tygodnie przed zbiorami spłucz rośliny czystą wodą o zrównoważonym pH oraz pokojowej temperaturze. Pomoże to usunąć niepotrzebne składniki odżywcze oraz poprawi smak twoich pąków. Aby właściwie spłukać składniki odżywcze, wlej do gleby dużą ilość czystej wody, pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz jeszcze raz.

Jeśli twoja roślina jest chora, zawsze najpierw sprawdź swoją wodę. Sprawdź poziom pH i składników odżywczych. Dopiero po ustaleniu, że woda nie jest problemem, przejdź do innych kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.