Konopia

• Co to jest konopia? Czy to jest legalne? Czy to jest zdrowe? Jakie są zalety konopi?

Jeśli natknąłeś się na mleko z konopi, olej konopny lub jakiekolwiek inne produkty z konopi, w poszukiwaniu zdrowszych i lepszych produktów z pewnością masz kilka pytań.

• Co to jest konopia?

Konopia to jedna z najstarszych i najbardziej zrównoważonych upraw na świecie. Wiele osób kojarzy konopię z cannabis, czyli bardziej rekreacyjnym zastosowaniem, ale produkty z konopi takie jak mleko, nasiona, tkaniny, oleje zupełnie nie posiadają psychoaktywnych efektów.

To dlatego, że odmiana stosowana w przemyśle różni się znacznie od tej stosowanej do tworzenia marihuany i zawiera bardzo niskie, niepsychoaktywne poziomy tetrahydrokannabinolu (THC). To sprawia, że produkty z konopi są całkowicie bezpieczne i idealne do spożycia, co jest fantastyczne, ponieważ konopia jest świetna dla środowiska i świetnie nadaje się do różnych celów, od żywności po tkaniny.

• Czym są nasiona konopi?

Nasiona konopi zbierane są z roślin konopnych (z których można również zbierać włókna w późniejszym cyklu uprawy). Nasiona te stanowią podstawę wszelkiej żywności pochodzącej z konopi. Mogą być spożywane samodzielnie lub być poddane naturalnym procesom, w wyniku których powstaje mleko, olej, mąka, proszek proteinowe i wiele innych produktów.

• Czy konopia jest dobra dla ludzi?

Oczywiście, że tak! Konopia posiada dosyć zaskakujące właściwości odżywcze, co czyni ją wręcz idealną dla ludzi. Nasiona konopi naturalnie zawierają 25% białka, 35% oleju, 29% błonnika pokarmowego, a także bogatą mieszankę minerałów, żelaza i cynku. Są zdrowym źródłem białka, omega 3 i GLA, i są jednym z nielicznych białek roślinnych, które zawierają taką samą liczbę aminokwasów co mleko, mięso i jaja.

• Czy konopia jest dobra w przypadku specjalnych diet?

Tak, zdecydowanie. Konopia jest fantastyczna w przypadku różnego rodzaju diet. A to dlatego, że jest bogata w białko i inne składniki odżywcze, ale także wolna od wielu substancji, które powodują nietolerancje pokarmowe.

> bez laktozy
> bez glutenu
> wolna od alergenów
> bez orzechów
> bez soi
> bez pestycydów
> bez GMO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.