Rozmawianie o Marihuanie z Rodzicami

Jak otworzyć się przed rodzicami lub krewnymi na temat marihuany?

Jeśli chodzi o marihuanę, wyraźnie widać, że zalety przeważają nad wadami związanymi z jej spożywaniem. Jednak, niestety, nie wszyscy zgadzają się w 100% w tym konkretnym aspekcie.

I to jest w porządku, jeśli chodzi o nieznajomych, ale co zrobić, gdy wiesz że twoja rodzina lub bliscy przyjaciele są całkowicie przeciwni używaniu marihuany? Sytuacja może wydawać się dość skomplikowana.

1. Nie spiesz się.

Pierwszą kwestia, o której musisz pamiętać przed rozmową z rodziną jest to, że nie powinieneś się spieszyć. Bardzo ważne jest, abyś miał świadomość, że zaskoczysz ich faktami, które naprawdę sprzeciwiają się ich stanowisku w tej sprawie, dlatego istotne jest, abyś się nie spieszył.

Jeśli Twoja rodzina lub przyjaciel nie ma pojęcia, że często zażywasz trawkę, może to być dla nich wielką niespodzianką, więc spodziewaj się gwałtownych reakcji. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z kim masz do czynienia i jak sztywne są ich poglądy na temat marihuany.

Pierwszym krokiem w kierunku rozmowy z rodziną lub krewnymi na temat marihuany jest poświęcenie minuty na poznanie punktu widzenia tej osoby na ten temat. Zadanie sobie kilku z poniższych pytań pomoże Ci uzyskać lepszy obraz tego, z czym będziesz musiał się zmierzyć.

• Czy ogólnie rzecz biorąc, ta osoba jest ci bliska i jest otwarta na zrozumienie innej perspektywy?
• Czy ta osoba kiedykolwiek próbowała marihuany?
• Czy ta osoba jest uparta?
• Czy myślisz, że ta osoba wysłuchałaby argumentów i próbowała zrozumieć inny punkt widzenia?
• Ile ma lat? Jak wyglądało dzieciństwo tej osoby i relacje z rodzicami?

2. Bądź spokojny, powoli przełamuj tabu.

Idealnie jest także, jeśli starasz się zapewnić łatwą i lekką atmosferę do rozmów o marihuanie. Bądź przygotowany na wszelkiego rodzaju negatywne reakcje, a co więcej, spróbuj wymyślić sposoby na zareagowanie na te reakcje, aby przywrócić przyjazną atmosferę, gdy sprawy wymkną się spod kontroli.

Problem w tym, że ludzie, którzy nie mają pojęcia, o co tak naprawdę chodzi w konopiach indyjskich, zwykle reagują nadmiernie dramatycznie, a czasem nawet śmiesznie, gdy dowiadują się, że inne osoby je zażywają, tym bardziej, jeśli jest to osoba silnie z nimi spokrewniona. Mając to na uwadze, nie pozwól, aby to, co mogą powiedzieć, spowodowało, że sam zareagujesz gwałtownie. Pamiętaj, że staramy się zaprowadzić pokój, a nie wojnę.

Przełamuj tabu powoli. Rozmawiaj o marihuanie regularnie. Wspominaj o czymś, co widziałeś w wiadomościach na ten temat lub komentując sławną osobę lub sportowca, który jest nałogowym palaczem, powoli łagodzisz sztywne myśli tej osoby. Zanim się zorientujesz, mogą nawet śmiać się z tych samych dowcipów o palaczach, z których śmiejesz się w filmach lub serialach.
Im więcej o tym mówisz, tym szybciej zdekonstruujesz aspekt tabu, jaki ta osoba zbudowała na temat marihuany.

3. Powołaj się na naukę oraz fakty.

Jeśli osoba, z którą masz do czynienia, jest wyjątkowo uparta, czas wyciągnąć kilka asów z rękawa i porozmawiać o nauce. Ponieważ istnieje nieskończona ilość badań naukowych, które wykazują skuteczność marihuany w tak wielu różnych aspektach, poświęć trochę czasu na przygotowanie się.

Na przykład, czy ta osoba ma problemy ze snem? To są dla ciebie otwarte drzwi. Czy zmagają się z chronicznym bólem fizycznym? Na to też mamy odpowiedź. Schorzenia skóry? Idealnie. Pomyśl dobrze i dobrze rozegraj swoje karty.

Oprócz naukowego zatwierdzenia marihuany, możesz również wykorzystać na swoją korzyść aspekty prawne dotyczące rośliny. Czy konopie indyjskie zyskują coraz większy szacunek w miarę jak stają się substancją legalną w coraz większej liczbie krajów na całym świecie? A co z liczbami? Czy ktoś kiedykolwiek umarł w wyniku spożycia marihuany?

4. Bądź szczery i wyjaśnij swoje intencje.

Kolejnym kluczowym aspektem otwierania się na temat swojego związku z marihuaną jest bycie szczerym. Kiedy podchodzisz do kogoś, kto nawet nie pomyślał o spróbowaniu trawki, czasami wystarczy, że zobaczy nie szerszą perspektywę, ale Twój obraz.
Próbujemy powiedzieć, że wyjaśnij tej osobie, dlaczego lubisz marihuanę. W jaki sposób ją stosujesz, co o niej myślisz i czego oczekujesz po tej rozmowie. Zasadniczo zakładamy, że chcesz mieć swobodę robienia, co ci się podoba, bez martwienia się o błędną ocenę innych. Dlaczego więc nie spróbujesz tego wyjaśnić?

5. Nie poddawaj się!

Na koniec, jeśli chcesz otworzyć się na temat marihuany przed rodzicami lub krewnymi, ważne jest, aby nie zawieść się po kilku nieudanych próbach. Te niepowodzenia to tylko testy sprawdzające, czy naprawdę chcesz się na to zdecydować, czy nie.

Nie mówimy, że nie przestawaj, dopóki nie uzyskasz odpowiedzi twierdzącej, bo możesz w rzeczywistości zirytować drugą osobę. Ale nie trać nadziei, ludzie mogą się zmieniać z biegiem czasu, więc początkowe „nie” nie oznacza, że wszystko jest skazane na zagładę. Kto wie, może ta osoba zacznie nawet używać trawki i jej pochodnych produktów.

Podsumowanie

Wiemy, że otwarcie się przed rodzicami lub krewnymi na temat marihuany może być początkowo przerażające. Ale jeśli jest coś, o czym zawsze powinieneś pamiętać, to to, że czasami musimy przejść przez trudne chwile, aby później móc się rozwijać. Inaczej życie byłoby zbyt proste i niczego byśmy się nie nauczyli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.