Wiosenne porady ogrodnicze

Może być chłodno na zewnątrz, liście mogą spadać z drzew, a cała pogoda może być po prostu… mroczna. Jednak jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić na początku wiosny, aby ożywić ogród.

1. Karm ptaki

Biorąc pod uwagę to, że rośliny przechodzą w stan hibernacji zwierzęta nie mają zbyt wiele do zdobycia podczas zimnych miesięcy. Wyrzucanie nasion dla ptaków przez całą zimę i na początku wiosny sprawi, że ogród będzie pełen, nawet jeśli nic nie będzie rosło. Możesz zainwestować w zagrodę chroniącą przed lisami i wiewiórkami, aby powstrzymać chciwe zwierzęta przed zjedzeniem wszystkich nasion.

2. Kiełkowanie ziemniaków

Jeśli zamierzasz uprawiać warzywa w tym roku, styczeń (w cieplejszym krajach) i luty (w zimniejszych krajach) to szczyt kiełkowania. To oznacza, że powinieneś umieścić ziemniaki w pudełku i tylko czekać aż wypuszczą pędy.

3. Zasadź czosnek

Kochasz produkty uprawiane lokalnie? Posadź zatem czosnek w swoim ogrodzie. Wybierz słoneczne miejsce, w bogatej, dobrze wymiesanej glebie. Przed wysadzeniem upewnij się, że rozbiłeś główki nie dłużej niż 24 godziny przed sadzeniem. Sadź je na głębokości 3 – 4 cm.

4. Hoduj sukulenty

Są to zdecydowanie rośliny dla wszystkich zapracowanych a także zapominalskich, którzy nieustannie zapominają o podlewaniu kwiatów. Sukulenty są łatwe w uprawie i bardzo tolerancyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.