Czy syntetyczna marihuana jest legalna?

W większości syntetyczne produkty kannabinoidowe nie są legalne w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym ciężko nadążyć językowi prawniczemu za ciągle zmieniającymi się formułami syntetycznych narkotyków.

Od kiedy po raz pierwszy pojawiły się w sklepach w połowie 2000 roku, kiedy stanowe ani federalne przepisy antynarkotykowe ich wyraźnie nie zabraniały, określone syntetyczne kannabinoidy zostały uznane za nielegalne na mocy prawa federalnego. Agencja do spraw walki z narkotykami w 2011 roku wykorzystała protokoły ratunkowe, aby chociaż czasowo zablokować substancje występujące w syntetycznej marihuanie.

W kolejnym roku – 2012 – prezydent Barack Obama podpisał ustawę o Synthetic Drug Abuse Prevention Act, aby na stałe umieścić 15 syntetycznych kannabinoidów i kilka innych klas substancji psychoaktywnych w Grupie I Controlled Substances Act, klasyfikując tym samym te specyficzne kannabinoidy wśród najbardziej restrykcyjnie traktowanych substancji.

Problem prawodawców polega jednak na tym, że struktury chemiczne stosowane w tych syntetycznych produktach cannabis można przerabiać na wiele sposobów, aby tym samym uniknąć zakazu. I tym samym na okrągło powstają nowe syntetyczne narkotyki.

Pomimo tego, że niektórzy producenci próbują uciekać się do sprzedaży syntetycznych kannabinoidów poprzez oklejanie ich etykietami „nie do spożycia przez ludzi”, wiele stanów wprowadziło również kary kryminalne i cywilne za sprzedaż syntetycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.