Gwiazdy nie jedzą glutenu

Co mają ze sobą wspólnego Novak Djokovic, Russell Crowe i Gwyneth Paltrow? Zapewne jak domyśliłeś się po tytule – cała trójka przestała jeść gluten!

• Novak Djokovic

Latem 2010 roku zdiagnozowano u niego nietolerancję na gluten. Djokovic czuł się często letargiczny, słaby i miał problemy z oddychaniem. W swojej książce „Serve To Win: The 14-Day Gluten free Plan for Physical and Mental Excellence”, Djokovic zaznacza, że w ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia nowej diety czuł się lżejszy, zdrowszy, silniejszy, z większymi możliwościami fizycznymi i umysłowymi. Ta dietetyczna realizacja przyniosła mu później wiele dobrego – stał się światowym numerem jeden, zostawiając innych graczy tenisa w tyle.

• Russell Crowe

W 2011 roku, Russell Crowe podjął świadomą decyzję utraty wagi. Po zadedykowaniu się ścisłemu i intensywnemu planowi treningowemu oraz diecie bezglutenowej stracił sporo kilogramów.

Oczywiście, biorąc pod uwagę to, że Crowe jest aktywnym zawodowo aktorem, jego waga zmienia się w zależności od roli, w którą się zaangażuje.

• Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow stała się synonimem bezglutenowego życia. Napisała kilka książek z przepisami oraz posiada stronę internetową, która promuje bezglutenowy styl życia. Jej strona internetowa podkreśla również inne aspekty zdrowego życia, w tym detoksykacji, uważności, sprawności.

Podsumowując, Gwyneth Paltrow i Novak Djokovic zdecydowali się na dietę bezglutenową ze względu na nietolerancję, a Russell Crowe ze względu na chęć zrzucenia kilku kilogramów. Skoro jednak wszyscy z nich zauważyli wiele korzyści takiej diety, dlaczego inni ludzie mieliby nie spróbować obniżyć spożycia glutenu. Zamiast pieczywa, płatków zbożowych, makaronów i ciast możesz jeść więcej owoców, warzyw i bezglutenowych ziaren takich jak ryż i bezglutenowe węglowodany – ziemniaki. To znacznie łatwiejsze niż myślisz.

Konopia także jest w 100% produktem bezglutenowym. Jest ona bardzo funkcjonalna, ponieważ nadaje się do tworzenia szerokiej gamy produktów – mleko, olej, proszek białkowy itp., co sprawia, że możemy dodać ją do naszej diety na wiele różnych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.