Białko z konopi vs. Białko sojowe

Białko jest głównym, roślinnym źródłem białka, które jest dostępe w obecnych czasach, a suplementy sojowe stają się niemal tak popularne jak serwatka. Ale jak wypada soja w porównaniu z białkiem z konopi?

1. Białko z konopi: całkowicie naturalne.
Białko sojowe: większość protein sojowych traktowana jest Heksanem, substancją chemiczną stosowaną do ekstrakcji tłuszczu.

2. Białko z konopi: łatwe do strawienia.
Białko sojowe: większość produktów sojowych na świecie jest GMO (o ile nie zaznaczono inaczej).

3. Białko z konopi: zawartość błonnika jest dobra dla przewodu pokarmowego.
Białko sojowe: zawiera oligosacharydy, które mogą powodować problemy z gazami oraz inne niedogodności związane z żołądkiem.

4. Białko z konopi: zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak Omega 3.
Białko sojowe: jest pozbawione tłuszczu.

5. Białko z konopi: do produkcji białka z konopi nie stosuje się ciepła.
Białko sojowe: większość białek ogrzewana jest podczas produkcji, co powoduje zabicie zdolność białek do działania jako enzymy („funkcjonalne białka” przyspieszające szybkość reakcji biochemicznej w organizmie).

• Konopia i soja: dwa kompletne białka wegetariańskie.
Soja jest dobrym źródłem białka wegetariańskiego, podobnie jak konopia, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, czyniąc je podobnymi w wartościach odżywczych do mleka, mięsa i jaj.

• Skutki uboczne białka sojowego i znane problemy.
Zawartość białka sojowego w niektórych proszkach jest większa niż w przypadku konopi, ale to dlatego, że białko z konopi jest także źródłem błonnika i niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak Omega 3.

• Białko sojowe i ryzyko GM.
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że większość dzisiejszej soi jest GMO. Jeśli więc rozważasz stosowanie białka sojowego do dodatkowych celów, sprawdź czy nie pochodzi ze źródła GM.

• Konopia uprawiana do produkcji białka z konopi pochodzi ze źródeł innych niż GM. Nie ma czegość takiego jak konopie GM. Poza tym uprawa konopi nie wymaga ani herbicydów ani pestycydów.

• Białko sojowe oraz alergie i nietolerancje.
Soja jest związana z różnymi zaburzeniami trawiennymi, wzdęciami, a czasem także alergiami. Zaleca się trzymać z dala od białka sojowego, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na soję.

• Konopia nie posiada znanych alergenów.

• Białko sojowe i powikłania hormonalne.
Soja jest związana z zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi zawartością fitoestrogenów. Jeśli przechodzić przez okres menopauzy lub posiadasz chorobę związaną z hormonami (np. rak piersi) najpierw musisz skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.