Dlaczego Marihuana Wpływa Na Każdego Inaczej

Mimo, że jest stosowana jako środek pobudzający w większości świata, u osób z zespołem deficytu uwagi (ADD), kofeina ma działanie uspokajające ze względu na sposób, w jaki ich mózgi wytwarzają i wchodzą w interakcje z dopaminą. W Stanach Zjednoczonych ADD zdiagnozowano u 11% dzieci w wieku 4-7 lat, co oznacza, że ​​w całym kraju jest batalion dorosłych, którzy chodzą po kawie i piją kawę wbrew jej zamierzonemu użyciu.

Ogólnie przyjmujemy, że nawet działanie najpowszechniejszych substancji będzie się od siebie różnić, w zależności od osoby, która je spożywa, i w przypadku marihuany jest dokładnie tak samo.

Jak kannabinoidy reagują z ludzkim ciałem?

Kannabinoidy działają w tych samych kanałach, co endokannabinoidy, które są naturalnie występującymi w organizmie neuroprzekaźnikami. Chociaż wszystkie mózgi wykorzystują te powszechne przekaźniki, sposób w jaki nasze mózgi wchodzą z nimi w interakcję, jest unikalny dla każdego mózgu, i jest zdeterminowany przez genetykę. Wiele mózgów podobnie radzi sobie z neuroprzekaźnikami i to pozwala na popularne uogólnienia. Jednak słaba komunikacja dotycząca marihuany doprowadziła do tego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że omawiane efekty są uogólnieniami i nie powinny być traktowane jako ostateczne.

Badania potwierdzają to, co konsumenci marihuany od dawna podejrzewali – genetyka odgrywa dużą rolę w tym, jak marihuana wpływa na daną osobę. W 2013 roku grupa badaczy przetestowała tę teorię i była w stanie odkryć, że niektóre polimorfizmy genetyczne były powiązane ze zmianami funkcji poznawczych podczas testów.

Chociaż nasze geny odgrywają największą rolę w określaniu, jak reagujemy na konopie, nie są one jedynym czynnikiem. Już w 1971 roku naukowcy zauważyli, że otoczenie i stan umysłu mogą mieć głęboki wpływ na to, jak nasze ciała reagują na konopie indyjskie i inne substancje psychodeliczne.

Sposób w jaki zdecydujesz się spożywać marihuanę również odgrywa dużą rolę w odczuwanych przez Ciebie efektach.
Nie oznacza to, że haj to tylko to, co jest w twojej głowie, lub że jest to tylko efekt placebo, a raczej, że nasze nastroje i percepcje zmieniają równowagę chemiczną w naszych mózgach z chwili na chwilę, a wchłanianie THC będzie zależne od wielu czynników.

Historia dezinformacji o marihuanie

W czasach nielegalnej marihuany genetyka roślin była rzadko kontrolowana z dokładnością i często dobierana na miejscu, aby pasowała do tego, co brzmiało najlepiej. Testy praktycznie nie istniały; poza nielicznymi laboratoriami prowadzącymi badania nad konopiami indyjskimi. Dla zwykłego konsumenta marihuany efekty były zagadką, ponieważ produkt był całkowicie nieznany.

Produkty z konopi indyjskich są znacznie bardziej spójne i niezawodne na zalegalizowanym rynku.

Skłoniło to pokolenie konsumentów konopi do przyjęcia pewnego poziomu zawodności w stosunku do marihuany. Dzisiaj konsumenci konopi nie są obarczeni przyjmowaniem czegokolwiek, co jest dostępne. Na zalegalizowanych rynkach konopi niezawodne testy genetyczne i kannabinoidowe pozwalają użytkownikom śledzić właściwości spożywanych przez nich produktów medycznych, oraz odpowiednio decydować co chcą spożywać. Mimo, że istnieją w nas nieznane czynniki, które czekają na zrozumienie, współcześni użytkownicy mogą cieszyć się świadomością, że marihuana jest teraz bardziej niezawodna niż kiedykolwiek.

Unikalna chemia organizmu może się zmieniać wraz z wiekiem.

Widzimy to cały czas wraz ze zmianami gustów w jedzeniu i piciu, zainteresowaniach, osobowości i tak, także w konopiach. Być może będziesz musiał palić mniej lub więcej marihuany niż to, do czego jesteś przyzwyczajony, w zależności od tego, jak zmienia się twoje ciało. Warto poświęcić chwilę i od czasu do czasu zastanowić się nad interakcjami organizmu z konopiami indyjskimi.

Cannabis działa tak dobrze na nasze ciała, ponieważ replikują substancje, które naturalnie występują w nas. Nawet jeśli nasza marihuana jest niezawodna, prawda jest taka, że ​​czasami nasze ciała nie są. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, ważne jest, aby być wykształconym i świadomym tego, co wkładamy do naszego ciała i jak te substancje działają, gdy już tam są. Konopie indyjskie to złożona substancja i pracując nad skorygowaniem nieuzasadnionych lęków z przeszłości, musimy nauczyć się akceptować tę złożoność, jeśli chcemy nadal wykorzystywać ją na naszą korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.