Dlaczego Konserwacja Marihuany Jest Taka Ważna?

Nie ma jednej drogi ani wskazówki na to, jak wyprodukować wspaniałą marihuanę – najlepsza marihuana to produkt najwyższej jakości genetyki, starannej uprawy, precyzyjnego przycinania, terminowego przycinania i wreszcie powolnego i stałego procesu utwardzania.

Nie należy lekceważyć konieczności tego ostatniego kroku. Właściwy proces utwardzania (choć terminowy i trochę nudny) jest kluczem do wytworzenia tej gładkiej, aromatycznej (i tak, mocniejszej) sesji palenia, która jest charakterystyczna tylko dla najlepszej marihuany, a my powiemy Ci dokładnie, jak zrobić to dobrze. Zacznijmy od tego, dlaczego konserwacja cannabis jest tak ważna.

Utwardzanie w celach konserwacyjnych

Odkąd istnieje cywilizacja, ludzie konserwują żywność. W rzeczywistości, zdolność starożytnych ludzi do konserwacji (a tym samym przechowywania) żywności do późniejszego spożycia mogła być najważniejszym krokiem w tworzeniu społeczeństw.

Nie było już potrzeby spożywania żywności, gdy tylko została zebrana lub upolowana; konserwowanie żywności za pomocą różnych procesów peklowania oznaczało, że ludzie mogli zebrać obfite plony, a następnie zachować je na później, zamiast stale polować na następny posiłek.

Chociaż przez lata stosowano wiele metod konserwacji, cel jest zawsze ten sam: usunięcie bakterii w celu długotrwałego przechowywania.

Odbywa się to w przypadku mięs przy użyciu konserwantów, takich jak sole, cukry i azotyny, ale jeśli chodzi o konopie, musimy polegać wyłącznie na cierpliwości i wytrwałości.

Korzyści z prawidłowej konserwacji

Mimo, że każde warzywo wymaga innego procesu konserwacji, cel jest ten sam:zachowanie produktu przy jednoczesnym zachowaniu ważnych smaków, składników odżywczych, a w przypadku konopi – kannabinoidów.

Właściwe utwardzanie zatrzymuje proces degradacji, zanim lotne związki, takie jak terpeny i kannabinoidy, odparują lub przekształcą się w mniej korzystne związki.

Od momentu zebrania plon zaczyna ulegać degradacji, ponieważ enzymy i bakterie tlenowe rozkładają nadmiar cukrów i skrobi. Utwardzanie konopi zasadniczo zmusza roślinę do zużywania tych cukrów, skrobi i nadmiernych składników odżywczych, zanim zdążą wyschnąć i utknąć w roślinie.

Prawidłowo utwardzona marihuana jest gładka, aromatyczna i mocna.
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre konopie są ostrzejsze lub mniej aromatyczne, gdy je palisz, to dlatego, że te resztkowe składniki nie zostały odpowiednio usunięte z rośliny przed suszeniem i/lub dystrybucją do konsumenta. Dobre lekarstwo z konopi nie tylko poprawi smak i gładkość dymu, ale także poprawi moc produktu!

Dzieje się tak, ponieważ synteza kannabinoidów (proces tworzenia tych cennych substancji chemicznych) trwa nawet po zbiorach.

Gdy świeżo zebrane kwiaty konopi będą przechowywane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, niepsychoaktywne kannabinoidy będą nadal przekształcać się w THCa, prekursor psychoaktywnego THC.

Jak konserwować marihuanę?

Aby skutecznie zakonserwować zebraną marihuanę, zacznij od powieszenia przyciętego pąka do góry nogami w ciemnym pokoju na sznurze do prania lub wieszakach na ubrania. Pomieszczenie powinno być utrzymywane w temperaturze od 60 do 70 stopni Fahrenheita, a wilgotność od 45 do 55 procent, aby pomóc zachować zawartość terpenów w pąku.

Po jednym lub dwóch tygodniach pędy powinny delikatnie łamać się, gdy są zginane (zamiast składać się, jak robią to, gdy są świeże), a zewnętrzna strona kwiatu powinna być lekko chrupiąca. Kiedy tak się stanie, nadszedł czas na kolejny krok: pocenie się pączka. Zrobisz to, usuwając pąki z większych pędów i umieszczając je w zamykanych pojemnikach.

Ustaw pojemniki w chłodnym, ciemnym miejscu, a następnie wracaj kilka razy dziennie, aby otworzyć (lub „odbić”) pojemniki, które usuwają nadmiar wilgoci poprzez powolne wyciąganie jej przez pąki, zachowując jednocześnie świeżą zawartość tlenu.

Uwaga: jeśli zauważysz zapach pleśni lub amoniaku po kilku pierwszych odbiciach pojemników, prawdopodobnie oznacza to, że pąki nie są jeszcze wystarczająco suche. Usuń pąki ze słoików i kontynuuj suszenie na powietrzu przez kilka dni, aby uniknąć pleśni. Chociaż twoje pąki będą gotowe do palenia po 2-4 tygodniach, dalsze utwardzanie przez cztery do ośmiu tygodni lub dłużej jeszcze bardziej poprawi ich smak i moc. Prawidłowo utwardzona marihuana może być przechowywana w tych pojemnikach do sześciu miesięcy lub w przypadku długotrwałego przechowywania może być przechowywana w zamkniętym próżniowo przechowywaniu przez rok lub dłużej.

Podsumowanie

Nie musisz być doświadczonym hodowcą konopi, aby wyprodukować w domu wysokiej jakości pąki. Pomijając idealną odmianę i warunki wzrostu, najlepsze pąki zawsze wymagają nieco więcej miłości i uwagi, a proces konserwacji nie jest wyjątkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.