Hydroponika

Często słyszane przezwisko dla cannabis – trawa (ang. weed) – wynika z jej zdolności do wzrostu prawie wszędzie, w różnych warunkach i różnych klimatach.
Hydroponika odnosi się po prostu do roślin uprawianych przy użyciu roztworu wody odżywczej i obojętnego podłoża do uprawy – zamiast gleby bogatej w składniki odżywcze. Metoda ta jest czymś tak podstawowym jak ręczne podlewanie doniczek. Oczywiście istnieją zaawansowane systemy z wieloma pompami, licznikami czasu oraz zbiornikami i mogą one trochę uprościć codzienną pracę, ale wymagają o wiele więcej czasu i wiedzy, jak również większej początkowej inwestycji.

Producenci marihuany stosują różne metody hydroponiczne od wielu lat jako sposób na maksymalizację plonów i przyspieszenie wzrostu.
Praca z glebą może być nieskuteczna i trudna z kilku powodów:
• po jednej uprawie gleba może okazać się bezużyteczna
• gleba podatna jest na problemy związane ze szkodnikami
• ciężko jest ustalić potrzebną oraz odpowiednią ilość składników odżywczych
• trzeba uważnie monitorować pH gleby
• jakość gleby znacząco wpływa na końcowy produkt.

W przypadku niektórych metod hydroponicznych wystarczy stosować niewielkie ilości nawozów, a także precyzyjnie kontrolować jakie składniki odżywcze są najlepiej odbierane przez rośliny. Przy tak wielu poziomach kontroli hodowcy twierdzą, że są w stanie osiągać większe, zdrowsze i silniejsze. Niezależnie od tego, czy uprawiałeś marihuanę wcześniej, czy też nie masz w tym temacie żadnego doświadczenia, hydroponika może być świetnym sposobem na produkcję marihuany w dowolnej przestrzeni. Na początku może być to mylące i nieco przytłaczające, ale ucząc się od podstaw, zrozumiesz, że nie jest to tak trudne jak sobie wyobrażałeś.

• Konfiguracja uprawy hydroponicznej.

Istnieje wiele różnych sposobów konfiguracji uprawy hydroponicznej i każdy z tych sposobów posiada różne korzyści. I chociaż istnieje kilka rodzajów konfiguracji, które w ogóle nie stosują żadnego rodzaju podłoża, wiele z nich wciąż potrzebuje jakiegoś substratu do wspomagania wzrostu korzeni.

Różne materiały mają różne zalety i wady, dlatego należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego medium dla roślin.

Dzisiaj omówimy hydroponikę drip line czyli tak zwaną metodą kropelkową. Mimo iż system ten buduje się od podstaw, na rynku istnieje wiele „plug and play” dostępnych dla tych, którzy szukają czegoś co jest łatwe do skonfigurowania. Systemy typu „plug and play” zawierają wszystko, czego potrzebujesz w pakiecie, umożliwiając hodowcom rozpoczęcie pracy od razu.

Zacznijmy od potrzebnych materiałów – jednak pamiętaj, że to tylko przykład i wszystko zależy od przestrzeni jaką posiadasz oraz rezultatów jakich oczekujesz, a w zależności od tego wiele rzeczy można zmodyfikować pod konkretnym kontem, aby ustawienia były jak najbardziej korzystne. Nasza lista zawiera szczegółowe informacje na temat sprzętu potrzebnego do zainstalowania systemu hydroponicznego i nie obejmuje świateł, wentylatorów, filtrów i innych podstawowych rzeczy, które wymagane są w uprawie.
Materiały potrzebne do uprawy hydroponicznej:
• 3 – 5 galonowe wiadro – po jednym na każdą roślinę
• stół do uprawy
• gliniane granulki (tak aby napełnić każde wiadro)
• kostki rockwool (jedna na roślinę)
• zbiornik retencyjny (wielkość zależy od wielkości uprawy)
• pompa wodna (im większa tym lepiej)
• pompa powietrzna
• kamień powietrzny
• rury z tworzywa sztucznego
• drip line
• generatory drip line (jeden lub dwa na roślinę).

Główną korzyścią jaką oferuje konfiguracja hydroponiczna jest to, że można ją łatwo powiększyć, jeśli zdecydujemy się na posiadanie większej ilości roślin – o ile oczywiście zbiornik będzie miał wystarczającą pojemność, aby zapewnić wszystkim roślinom wystarczającą ilość wody.

• Składniki odżywcze w uprawie hydroponicznej.

Podczas uprawy hydroponicznej jesteś odpowiedzialny za dostarczenie wszystkich składników odżywczych niezbędnych do przetrwania roślin. Azot (N), fosfor (P) i potas (K) to trzy podstawowe składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin i znane są jako makroelementy.
Oprócz tego, istnieją także dodatkowe mikroelementy, które nie są niezbędne, ale pomagają roślinom się lepiej rozwijać. Należą do nich: bor, wapń, miedź, żelazo, magnez, siarka i cynk. Wiele firm sprzedaje specjalnie sporządzone roztwory hydroponiczne, które są specjalnie zaprojektowane dla poszczególnych etapów wzrostu roślin marihuany. Nawozy bogate w azot najlepiej stosować podczas etapu wegetacyjnego, podczas gdy te bogate w fosfor najlepiej sprawdzą się w fazie kwitnienia. Substancje odżywcze najłatwiej znaleźć w postaci roztworu lub proszku. Mimo iż forma proszkowa może być tańsza, jeśli jesteś początkowym hodowcom najlepiej abyś trzymał się wstępnie zmieszanych już składników odżywczych, ponieważ po pierwsze – łatwo miesza się je z wodą, a po drugie są one o wiele bardziej „wyrozumiałe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.