Częste Błędy w Uprawie Roślin

Częste błędy w uprawie odmian automatycznych.

Nie jest tajemnicą, że automatycznie kwitnące nasiona konopi (znane również jako odmiany automatyczne) stanowią znaczną część odmian, które można obecnie znaleźć na rynku, a ich sprzedaż rośnie z roku na rok, w dużej mierze dzięki doskonałej pracy wykonanej przez hodowców i banki nasion.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz na zewnątrz, czy w domu, w tym artykule pokażemy Ci szereg wskazówek i wskazówek dotyczących udanej uprawy automatycznie kwitnącej, podkreślając typowe błędy, które zwykle popełnia się podczas uprawy tego typu genetyki i proponując alternatywy, które sprawią, że będziesz uprawiać znacznie wydajniejszy, z większymi plonami i wyższą jakością produktu końcowego.

Podstawowe zasady uprawy konopi

Aby nie przedłużać tego zbyt długo, zaczniemy od kwestii, że znasz już uprawę konopi, ale masz niewielkie doświadczenie z odmianami automatycznymi. Jeśli tak nie jest, nie martw się, wszystkie te „zalecenia i zakazy” będą bardzo pomocne w zwiększaniu doświadczenia jako hodowcy! Tak więc, jeśli pojęcia takie jak pH lub elektroprzewodnictwo nie są Ci w ogóle znane lub nadal nie wiesz, jak używać nawozów lub jakie podłoże wybrać, możesz skorzystać z linków i uzyskać przydatne informacje na każdy temat.

Więc wyobraźmy sobie, że już wszystko wiesz, a teraz jesteś gotowy, aby wybrać automatyczną odmianę konopi do następnej uprawy. Możesz preferować bardziej narkotyczne odmiany Indica, a może kochasz stymulujące działanie Sativ, ale… niezależnie od wybranej genetyki autogenicznej, zalecamy przeczytanie tego artykułu i nie popełnianie błędów, o których wspominamy poniżej, ponieważ może poważnie wpłynąć na ilość i jakość zbiorów!

Fotoperiod

Jedną z pierwszych wątpliwości, które mogą się pojawić, nawet zanim nasiona wykiełkują, jest: jakiego fotoperiodu potrzebują moje automaty? Częstym błędem w uprawie indoor jest niedostarczanie wystarczającej liczby godzin światła do osiągnięcia satysfakcjonującego wzrostu wegetatywnego, a co za tym idzie obfitego kwitnienia. Często początkujący hodowcy stosują ten sam fotoperiod, co w przypadku odmian fotozależnych, innymi słowy, 18 godzin światła i 6 godzin ciemności w okresie wzrostu oraz 12 godzin światła i 12 godzin ciemności podczas kwitnienia. Jednak rośliny automatyczne nie potrzebują długich nocy, aby zakwitnąć, zakwitną dobrze przy znacznie większej ilości godzin światła!

Jest to bezpośrednio związane z ostatecznym plonem, który oczywiście nie będzie taki sam, jeśli nasze rośliny będą miały 12 godzin światła dziennie w fazie kwitnienia, np. 20 godzin. Dadzą znacznie większe pąki z fotoperiodem 20/4 na całej uprawie!

W uprawie na wolnym powietrzu, biorąc pod uwagę, że te odmiany zwykle potrzebują około 10-12 tygodni od wykiełkowania do zbiorów, najlepszy czas na sianie przypada na wiosnę, kiedy liczba godzin dziennych zaczyna się zwiększać. W ten sposób wykorzystamy miesiące z lepszą pogodą i większą ekspozycją na słońce, co z łatwością umożliwi uzyskanie dwóch zbiorów w tym samym sezonie, rozpoczynając jeden w połowie marca, a drugi na początku lub w połowie czerwca. Zbyt wczesny siew (przed wiosną) prawdopodobnie spowoduje powstanie małych roślin, które ucierpią w niskich temperaturach, podobnie jak siew zbyt późny pod koniec lata.

Używanie zbyt małych doniczek

Jest to powszechny błąd, który często może prowadzić do rozczarowania hodowcy, który może w końcu zebrać roślinę, która ma tylko 20 lub 30 centymetrów wysokości, przy znacznie niższych plonach niż oczekiwano. Wyjaśnienie jest proste; Gdy nasiono kiełkuje, jego główny korzeń palowy rozwija się w dół w linii prostej. Gdy tylko wierzchołek korzenia napotka barierę (podstawę doniczki), która uniemożliwia jej dalszy wzrost, nadziemne części rośliny przestaną się rozwijać i wkrótce po rozpoczęciu kwitnienia, o znacznie mniejszej strukturze niż w przypadku większych doniczek lub posadzenia w glebie, gdzie te odmiany oferują najlepsze wyniki.

Aby uniknąć tego niefortunnego zjawiska, od samego początku potrzebujemy po prostu dobrej wielkości doniczek o minimalnej pojemności 7 l na rośliny domowe i 15 l na zewnątrz. W ten sposób upewniamy się, że roślina osiągnie znaczną wysokość przed kwitnieniem i będzie w stanie dostarczyć oczekiwane plony.

Przesadzanie roślin automatycznych

Kolejny częsty błąd, często wynikający z ostatniego błędu, o którym wspomnieliśmy. Nie jest niczym niezwykłym – w rzeczywistości w wielu przypadkach jest słuszne – myślenie, że lepiej jest używać kilku doniczek przez cały cykl życia rośliny. W ten sposób, gdy rośnie i potrzebuje więcej miejsca na korzenie, zostaje przesadzony do większej doniczki. Jednak automatyczne rośliny naprawdę nie lubią przesadzania!

Jak już widzieliśmy, przejście od wzrostu wegetatywnego do kwitnienia jest częściowo związane ze stanem korzeni. Może się zdarzyć, że uszkodzimy je podczas przeszczepu lub zrobimy to za późno, w momencie, gdy roślina jest już ukorzeniona. Złota zasada: aby uniknąć problemów podczas pracy z genetyką auto, powinniśmy zawsze używać jednej doniczki o odpowiedniej wielkości od początku do końca uprawy lub, jeśli to możliwe, uprawiać w pełnej glebie.

Nadmierne podlewanie

Kiedy już uda nam się wykiełkować nasiona i nasze rośliny zaczną rosnąć, ważne jest, aby nie popełnić kolejnego częstego błędu, który popełnia wielu początkujących hodowców: zbyt częstego podlewania roślin. Konopie indyjskie ogólnie – a w szczególności odmiany automatyczne – preferują cykl nawadniania, w którym podłoże przechodzi z mokrego (ale nie przemoczonego) do prawie suchego (nigdy całkowicie suchego, w przeciwnym razie korzenie szybko umrą). Szczególną ostrożność należy zachować w pierwszych dniach, kiedy roślina jest jeszcze mała, a jej zapotrzebowanie na wodę jest znacznie mniejsze niż po kilku tygodniach, dlatego też ważne jest, aby nie nasycać podłoża wodą, zwłaszcza na początku rosną i pamiętaj, że lepiej jest codziennie trochę podlewać, niż nasycać dzban i nie podlewać przez kilka dni.

Przycinanie roślin automatycznych

Biorąc pod uwagę, że ich cykl wzrostu i kwitnienia jest niezależny od fotoperiodu, rośliny automatycznie kwitnące nie są dokładnie idealną genetyką do zastosowania technik przycinania. Jeśli przycinamy roślinę automatyczną, narażamy się na zbyt duże spowolnienie jej wzrostu, co spowoduje, że zacznie kwitnąć w zauważalnie mniejszym rozmiarze niż ten, który mogłaby osiągnąć bez przycinania. Ma to oczywiście negatywny wpływ na końcową produkcję, więc zawsze lepiej nie próbować przycinać automatów, pozwalając im swobodnie rosnąć (oczywiście możemy je wyszkolić lub pokierować w razie potrzeby).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te proste sztuczki pomogą Ci uzyskać bezproblemowe zbiory automatycznie kwitnące. Po prostu unikając błędów, które tutaj opisaliśmy, jesteś już na dobrej drodze do sukcesu; Jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić, jest zapewnienie im najlepszej możliwej opieki, z pewnością wynagrodzą Twoje wysiłki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.