Co zrobić z męskimi roślinami marihuany?

Najczęściej męskie rośliny są natychmiast usuwane z uprawy. Jednak w dzisiejszym artykule przybliżymy kilka zastosowań dla tak bardzo oczernianych, męskich roślin marihuany.

CO ZROBIĆ Z MĘSKIMI ROŚLINAMI MARIHUANY

Rośliny cannabis są dwupienne, co oznacza, że posiadają rodzaj zarówno żeński jak i męski. Z wyjątkiem roślin hermafrodytycznych, rośliny męskie i żeńskie potrzebne są do produkcji nasion dla nowych generacji roślin. Cały przemysł cannabis zasadniczo opiera się na roślinach żeńskich. Liczne substancje obecne w żywicy dojrzałych roślin żeńskich cenione są przez praktycznie wszystkich.

Posiadanie roślin męskich w ogrodzie oznacza, że rośliny żeńskie narażone są na pyłek – co z kolei oznacza rozwój nasion. Nasiona cannabis mają zadziwiającą ilość zastosowań, ale jeśli hodujemy cannabis w celu uzyskania dobrej jakości marihuany, otrzymanie nasion wcale nie jest dobrą wiadomością.

Bardzo często męskie rośliny są wcześnie wykrywane i od razu usuwane z ogrodu. Oprócz części reprodukcyjnych, same i samice posiadają wiele podobnych cech. Obie rośliny posiadają energiczne systemy korzeniowe i wytwarzają wiele korzystnych związków. Są doskonałe zarówno w rehabilitacji gleby, filtrowaniu zanieczyszczań jak i wytwarzaniu tleny. Korzyści oraz zastosowania roślin cannabis są naprawdę różnorodne. Więc do czego można wykorzystać rośliny męskie?

PRZEMYSŁOWA REWOLUCJA

Podczas uprawy cannabis na skalę przemysłową płeć roślin jest znacznie mniej istotna niż w przypadku uprawy medycznej lub rekreacyjnej. W uprawie przemysłowej wręcz pożądane są rośliny męskie, ponieważ nasiona pełnią głównie rolę przemysłową. 80 procent masy każdej przemysłowej uprawy cannabis to nasiona. Istnieje ogromny popyt na produkty wytwarzane z nasion konopi. Zastosowania nasion są liczne – od żywności po kosmetyki oraz liczne zastosowania przemysłowe.

POTRZEBNE GENY

Męskie rośliny cannabis są niezbędne w produkcji kolejnego pokolenia roślin. Podczas uprawy pożądana jest obfita ilość samców w celi znalezienia tych, którzy posiadają jak najlepsze geny, które mogą przekazać kolejnym pokoleniom. Do rozmnażania wybierane są rośliny, które reprezentują najlepszy pożądany genotyp oraz właściwy fenotyp.

Rośliny męskie potrzebne są także do tworzenia odmian z autofloweringiem. To samiec ruderalis przyczynia się do genetyki kwitnącej automatycznie, a samica daje potencję, zapach oraz aromat docelowej odmiany.

Hodowla cannabis to proces długi, który wymaga ponadprzeciętnej cierpliwości. Okres między zapylaniem, rozwojem nasion oraz kiełkowaniem, curingiem oraz paleniem może wynosić miesiące. Powodzenie tego procesu jest również zagadką. Pożądane cechy mogą się nigdy nie pojawić, a produkt końcowy to wielka niewiadoma.

EKSTRAHOWANIE ROŚLIN

Warto pamiętać, że sensimilla („bez nasion”) to manipulacja cyklem hodowlanym przez ludzi, przeprowadzana w celu wytworzenia produktów pożądanych, takich jak marihuana oraz żywica wykorzystywana do ekstraktów. Sensimilla rzadko występuje w uprawach przemysłowych oraz w dziczy. Nie dziwi zatem, że rośliny męskie i żeńskie posiadają podobne profile chemiczne. Samce nadal produkują szereg terpenów oraz małe ilości kannabinoidów. Po przetworzeniu na haszysz lub przy zastosowaniu dowolnej metody ekstrakcji samców, można otrzymać naprawdę zadowalające wyniki.

Możliwym jest również zbieranie pyłku i produkowanie z niego haszu. Zapewniamy, że rośliny, które kwitną, produkują DUŻO pyłku. Efekty dalekie są efektom współczesnych ekstraktów z 20%+ THC, jednak haj jest przyjemny, niezwykle funkcjonalny i daleko mu do powodowania mocnego uczucia upalenia.

WŁÓKNO KONOPNE

Podczas upalnych wieków poprzedzających prohibicję, kiedy konopie mogły być dowolnie uprawiane, rośliny męskie cenione były głównie ze względu na włókno konopne. Zarówno rośliny męskie jak i żeńskie są doskonałymi źródłami włókna konopnego, które sprawdza się w wielu zastosowaniach przemysłowych. Jednakże do wytwarzania tekstyliów preferowane jest włókno z roślin męskich. Włókno z roślin męskich uważane jest za drobniejsze oraz silniejsze niż włókno uzyskiwane z roślin żeńskich.

Dawni rolnicy bardzo starali się starannie oddzielać jedne rośliny od drugich. Rośliny męskie przeznaczane były na odzież oraz inne delikatne produkty. Rośliny żeńskie natomiast stosowane były do innych zastosowań przemysłowych, takich jak liny, juty oraz płótna.

DOBRY PRODUKTAMI

Cannabis jest stosowane w rolnictwie jako środek odstraszający pestycydy, fungicydy oraz drapieżniki. Cannabis rewitalizuje i odnawia glebę dzięki swoim długim i gęstym korzeniom. Posadzona jako towarzysz wokół granic oraz rowów nawadniających odpycha szkodniki z popularnych upraw – takich jak soja, bawełna, pszenica, ziemniaki. Zniechęca także unoszące się w powietrzu szkodniki, takie jak komary oraz muchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.