Pleśń: co to jest i jak jej uniknąć

Na największe ryzyko, że wystąpi pleśń jesteśmy narażeni podczas suszenia marihuany. Jednak oczywiście istnieje szansa, że pojawi się ona na każdym etapie – nawet podczas nieodpowiedniego przechowywania.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd się bierze pleśń i jak wpływa marihuanę, nie jesteś sam. Dobrą wiadomością jest to, że w dzisiejszych czasach rozwiązania w zakresie przechowywania cannabis mocno wyprzedzają swoje przestarzałe odpowiedniki. W rzeczywistości – bardzo łatwo jest utrzymać cannabis świeżym przez przyzwoity czas.

Mimo tego, czasem pleśń się po prostu pojawia, dlatego musisz wiedzieć, jak jej zapobiegać i jak ją zidentyfikować.

Jak długo można utrzymać marihuanę w świeżości?

Realistycznie, jak długo można utrzymać marihuanę w świeżości? Jest to ważne pytanie, ale istnieje wiele czynników do rozważenia. W końcu zależy od tego, jak dokładnie klasyfikujesz „świeżość”, jeśli chodzi o cannabis.

Jeśli przez „świeży” masz na myśli po prostu zapobieganie wysychaniu cannabis i upewnienie się, że zachowane zostaną jej podstawowe właściwości, możesz zachować jej świeżość przez okres do sześciu miesięcy. Pąki zaczynają tracić trochę swojej wspaniałości niemal natychmiast po zebraniu, więc nie można oczekiwać, że po takim czasie otrzymamy 100%. Niemniej jednak, nie ma powodu, dla którego powinny one wyglądać źle i nieprzyjemnie już po kilku tygodniach.

Jeśli chodzi o pleśń, marihuana jest technicznie podatna na pleśń przez cały swój czas istnienia. Właśnie dlatego musisz przestrzegać odpowiednich standardów przechowywania, trzymając pąki w szczelnych pojemnikach o odpowiednich rozmiarach oraz przechowywać je w chłodnym i ciemnym miejscu.

Postępuj jak wspomnieliśmy wyżej, trzymaj pąki z dala od wilgoci, a najprawdopodobniej utrzymasz je także z dala od pleśni.

W jaki sposób pleśnieje marihuana?

Dokładna wiedza na temat pleśni oraz różnych rodzajów pleśni, które stanowią zagrożenie dla cannabis, naprawdę nie jest istotna. Zamiast tego, musisz po prostu uzbroić się w wiedzę na temat tego, jak i dlaczego marihuana pleśnieje.

Mówiąc najprościej, pleśń występuje na cannabis z powodu niewystarczającego przepływu powietrza oraz nadmiernej wilgotności. Prowadzi to do przedostania się wilgoci do samych pąków, co z kolei zapewnia idealną pożywkę dla pleśni.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz cannabis, czy chcesz odpowiednio przechowywać nadwyżkę pąków w danym okresie, jest to dokładnie ten sam schemat. Brak przepływu powietrza, zbyt duża wilgotność oraz niewystarczająca uważność hodowcy.

Jak wykryć pleśń?

Jednym z największych problemów z procesem pleśni jest fakt, że może ona być trudna do wykrycia na najwcześniejszych etapach. Biorąc pod uwagę fakt, że kwiaty cannabis posiadają różnorodne kolory i często pokryte są błyszczącą, białą powłoką włosków, czasami może okazać się niemożliwe wykrycie pleśni.

W rezultacie, może okazać się, że pierwszą wykrytą oznaką pleśni cannabis jest zmiana profilu jej aromatu. Jeśli coś pachnie zdecydowanie nieświeżo, stęchło, istnieje duża szansa, że wystąpiła pleśń. Niestety, istnieje również duża szansa, że stało się to jakiś czas temu i szczęśliwie paliłeś taką marihuanę z całkowitą nieświadomością.

Jedynym plusem, o jakim możemy w takim przypadku pomyśleć jest to, że palenie spleśniałej marihuany, mimo że nie jest zalecane, w większości przypadków nie powoduje żadnych groźnych skutków ubocznych. Taka marihuana jest po prostu nieprzyjemna i nieskuteczna, może także wywołać reakcję alergiczną u niektórych osób. Chociaż oczywiście nie jest to najbardziej przerażający problem, z którym możemy się zmierzyć w życiu, należy unikać konsumowania takiej marihuany.

Więc, jak zapobiegać wystąpienia pleśni w cannabis?

Jeśli podejrzewasz, że pleśń zaczęła się rozwijać na twojej marihuanie, najlepiej jest ją wyrzucić. Jeśli jest to tylko niewielka ilość, możesz spróbować usunąć problematyczny obszar i zachować resztę. Możliwe, że pleśń rozprzestrzeni się na inne części uprawy, ale zawsze istnieje szansa, że wcale nie.

Jak zwykle w takim przypadku, zapobieganie jest zawsze o wiele lepszym rozwiązaniem niż próba rozwiązania problemu kiedy już wystąpi. Zapobieganie marnowaniu marihuany to po prostu prawidłowe przechowywanie pąków, co z kolei oznacza zainwestowanie w porządny pojemnik lub słoik do przechowywania.

Nie przechowuj ani także nie otwieraj pojemników z cannabis w żadnym miejscu, w którym poziom wilgotności może być wysoki. Uważnie obserwuj temperaturę i regularnie sprawdzaj pąki, aby oceniać ich zdrowie oraz kondycję.

Oprócz tego, należy bardzo uważać na wszelkie porady dotycząca zamrażania pąków lub przechowywania ich nadmiaru w lodówce. Może to być katalizatorem rozwoju pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.