Jak Rozpoznać Szkodniki w Uprawie Cannabis

Zarówno doświadczeni, jak i początkujący hodowcy konopi wiedzą, że szkodniki mogą zrujnować plony, bez względu na to, jak dobrze podlewane, karmione czy pielęgnowane są rośliny. Jednym z kluczy do upewnienia się, że twoje rośliny wyrosną na zdrowe, wytrzymałe i nadające się do spożycia cannabis jest uważne obserwowanie wszelkich szkodników, które mogą przeniknąć do twojej uprawy, a następnie podjęcie odpowiednich kroków w celu ich wyeliminowania bez rujnowania ogrodu. Nie tylko pomoże to utrzymać rośliny przy życiu, ale kwitnące rośliny mają więcej energii do produkcji trichomów i terpenów, co zapewnia lepsze pąki.

Typowe szkodniki występujące na roślinach cannabis

Według Smithsonian Institution na świecie istnieje prawdopodobnie więcej niesklasyfikowanych owadów niż sklasyfikowanych, a szacunkowa liczba wynosi od 2 do 30 milionów. Nie jest to więc ostateczna lista szkodników, które żywią się marihuaną, ale powinna służyć jako dobry punkt wyjścia dla większości problemów ze szkodnikami.

Gąsienice

Zanim gąsienica zamieni się w pięknego motyla i odleci, może być bardzo niebezpieczna dla roślin konopi. Znasz tę książkę The Very Hungry Caterpillar? Okazuje się, że to prawdziwa historia o tym, jak gąsienice jedzą wszystko w zasięgu wzroku, w tym tę smaczną marihuanę. Gąsienice mogą być bardzo niebezpieczne, ponieważ zwykle pozostają niezauważone, zwłaszcza jeśli są gąsienicami świdrującymi, co oznacza, że ​​zakopują się w roślinie i zjadają ją od wewnątrz. Ale nawet zewnętrzne gąsienice są niebezpieczne, potencjalnie powodując ogromne szkody dla twoich roślin.

Aby dowiedzieć się, czy gąsienice rujnują twoje rośliny, sprawdzaj liście co tydzień pod kątem dziur, odchodów na liściach, które wyglądają jak małe czarne plamki, dziury i uszkodzenia łodyg oraz żółknięcie na górnych liściach.

Naturalnymi wrogami gąsienic są osy i modliszki, a wprowadzenie ich do środowiska może mieć pozytywne znaczenie. Te opcje są zwykle łatwiejsze do uprawy outdoor, ale mogą również sprawdzić się indoor. Inne interwencje obejmują użycie produktu takiego jak spray Bug Blaster lub olej neem (który możesz przygotować w domu).

Stosowanie oleju neem było kontrowersyjne w niektórych kręgach konopi indyjskich, ponieważ wśród niektórych istnieje przekonanie, że może on odgrywać rolę w zespole hiperemezzy cannabis, jednak bez dalszych badań nie można sformułować ostatecznych stwierdzeń. Związek między olejem neem a zespołem hiperemezzy nie został jeszcze w pełni zbadany ani zweryfikowany, ale nadal dobrze jest być świadomym i uważnie przestrzegać wskazówek dotyczących jego stosowania.

Mszyce

Nawet rośliny domowe czasami mogą doświadczyć plagi mszyc. Te drobne i czerwone, żółte, czarne, blade, zielone lub brązowe owady można łatwo przeoczyć, ponieważ przylegają do spodniej strony liści, szybko rozmnażają się i wysysają z rośliny składniki odżywcze. Rośliny uprawiane na zewnątrz zwykle radzą sobie trochę lepiej w walce z mszycami, ponieważ obecne są naturalne drapieżniki, ale rośliny domowe mogą zostać szybko zdziesiątkowane przez te szkodniki. Mszyce nie tylko wysysają składniki odżywcze z rośliny, ale pozostawiają słodką substancję zwaną „spadzią”, która przyciąga inne owady i sprawia, że ​​liście stają się czarne i spleśniałe.

Spadź pozostawiona przez mszyce prowadzi do dalszych szkód w roślinie, przyciągając jeszcze więcej szkodników.

Ze względu na to, że ta spadź przyciąga inne szkodniki, jeśli zaczniesz zauważać dużo mrówek lub biedronek krążących wokół roślin, jest to całkiem niezły znak, że masz duży problem z mszycami. Mszyce mogą być trudne do usunięcia, ale mogą ci w tym pomóc naturalne drapieżniki, takie jak osy i biedronki. Niemniej jednak przynajmniej raz w tygodniu należy wizualnie sprawdzać spód liści roślin. Jeśli wprowadzenie drapieżników nie złagodzi problemu, istnieje kilka naturalnych sposobów na pozbycie się ich, na przykład czosnek lub woda z liści pomidora.

Przędziorki

Przędziorki są jak superzłoczyńcy wśród szkodników cannabis; bardzo szybko się rozmnażają, mimo walki szybko powracają, przędzą sieci, jedząc wszystko w zasięgu wzroku, a następnie całkowicie znikają przed ponownym pojawieniem się – są prawie niemożliwe do wykrycia i jeszcze trudniejsze do usunięcia. Wykrywanie przędziorków jest trudne, ponieważ są one maleńkie, ale codzienne sprawdzanie obu stron liści rośliny może pomóc w zapobieganiu masowej inwazji.

Oznaki przędziorków zaczynają się od plamek, następnie brązowienia lub żółknięcia liści i przedwczesnej śmierci liści.

Jeśli jakiekolwiek części twojej rośliny są pokryte cienką taśmą, to z pewnością znak, że sprawy zmierzają w złą stronę. Najlepszym sposobem uniknięcia roztoczy jest zachowanie czujności podczas inspekcji liści. Jeśli zauważysz oznaki roztoczy, spróbuj wprowadzić wentylator do środowiska. Mocne prądy powietrza utrudniają rozmnażanie się roztoczy. Przędziorki preferują również temperatury 60-80 stopni F, więc eksperymentowanie z temperaturą może również spowolnić infestację. Ponieważ roztocza prawdopodobnie powrócą, rozważ użycie sprayu, takiego jak Azamax lub Spinosad, aby pozbyć się ich na dobre (ponownie, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wskazówek dotyczących stosowania).

Ziemiórki

Ziemiórki są tak samo głodne jak gąsienice, ale ich wyśmienity posiłek pochodzi z łodygi i korzeni roślin, a nie z liści.
Rozpoczynając na poziomie wierzchniej warstwy gleby, zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki przedostają się do systemu korzeniowego, źle wpływając na drenaż roślin i zagrażając stabilności strukturalnej roślin. Jednak są one prawie niemożliwe do wykrycia, ponieważ mają ciemny kolor, podobnie jak gleba.

Chociaż ziemiórki są malutkie, szkody, jakie po sobie pozostawiają, są ogromne. Ziemiórki uwielbiają wilgotne warunki, więc utrzymywanie suchej górnej warstwy gleby jest dobrym środkiem zapobiegawczym. Niektóre inne sposoby, które warto wypróbować, obejmują umieszczenie szmatki na wierzchu gleby, aby zapobiec składaniu jaj przez samice lub ułożenie lepkiej podkładki w pobliżu podstawy rośliny, aby przykleić larwy. Możesz także zmieszać trochę nadtlenku z wodą i rozpylić go wokół obszaru inwazji ziemiórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.