Wprowadzanie Sadzonki do Istniejącej Uprawy

Jeśli masz szczęście mieszkać w kraju, w którym uprawianie własnej marihuany jest legalne, być może zastanawiałeś się nad uprawianiem własnej. Jednak wprowadzanie sadzonki do istniejącej uprawy jest nieco bardziej pracochłonne niż zbieranie roślin ze szkółki i umieszczanie ich w ziemi, tak jak w przypadku innych roślin.

Istnieje kilka wskazówek i sztuczek, jak doprowadzić klona do dojrzałości, więc przyjrzyjmy się, jak wyhodować sadzonkę marihuany w silną, dojrzałą roślinę.

Po wybraniu klonu musisz dodać do listy kilka innych elementów, w tym czyste doniczki z otworami drenażowymi (profesjonaliści sugerują garnki o pojemności jednego galona), nową ziemię i wodę destylowaną. Po zakupie klona staraj się wrócić szybko do domu, ponieważ długotrwała ekspozycja na wysokie i niskie temperatury może mieć destrukcyjny wpływ na twoją roślinę.

Po przybyciu do domu sprawdź klon pod kątem grzybów i szkodników. Zwróć uwagę na małe plamki lub ślady ugryzień, białe plamki lub rozmyte plamy, żółte plamki i pęcherze lub mokre liście. Jeśli którykolwiek z tych znaków jest obecny, będziesz musiał poddać swoją roślinę kwarantannie przez okres do pięciu dni, aby upewnić się, że nie rozprzestrzeni się na inne rośliny. W rzeczywistości upewnij się, że kupujesz od renomowanego sprzedawcy, który przeprowadzi Cię przez ten proces, abyś mógł go pominąć w domu.

Upewnij się, że twój klon wygląda zdrowo, zanim zaczniesz go zasadzisz. Twoje doniczki powinny mieć otwory drenażowe, aby upewnić się, że korzenie twojego klona nie są podmokłe. Najlepiej jest korzystać z nowych doniczek, ale jeśli ponownie używasz pojemników z innych roślin, spryskaj je lub zanurz w wybielaczu lub nadtlenku wodoru, aby usunąć wszelką ziemię lub inne pozostałości. Jeśli musisz wyczyścić stare doniczki, upewnij się, że są całkowicie suche przed rozpoczęciem procesu przesadzania.

Gleba ma oczywiście ogromne znaczenie w uprawie zdrowych roślin konopi, więc upewnij się, że jest nowa, ma wysoki poziom azotu i pH 6, aby uzyskać najlepsze wyniki. Wypełnij doniczkę ziemią, pozostawiając około jednego cala miejsca do górnej części pojemnika. Użyj innej doniczki, aby lekko zagęścić ziemię, ale nie tak mocno, aby korzenie nie mogły się rozprzestrzenić.

Sadzenie

Zrób rękami dziurę w ziemi, a następnie delikatnie umieść sadzonkę w otworze, a następnie palcami zakryj korzenie i wypełnij dziurę. Po przesadzeniu należy natychmiast podlać sadzonkę wodą oraz spryskać wodą destylowaną, aż woda przepłynie przez otwory drenażowe, a następnie lekko spryskać liście i łodygi.

Teraz, gdy twoja sadzonka posiada już nowy dom, kolejnym krokiem jest zapewnienie jej odpowiedniej temperatury i ilości światła. Rośliny konopi lubią pomieszczenia do uprawy, w których jest ciepło. Porada profesjonalisty: jeśli w pomieszczeniu jest zbyt ciepło, nie próbuj go ochładzać wentylatorem, ponieważ silnie cyrkulujące powietrze może wysuszyć sadzonkę. Aby oświetlić roślinę, użyj słabszej żarówki, takiej jak kompaktowe światło fluorescencyjne, i umieść roślinę około ośmiu cali poniżej żarówki. Użyj funkcji timera (lub pamiętaj), że że twój klon potrzebuje 18 godzin światła i 6 godzin ciemności w ciągu 24 godzin.

Aby wyhodować szczęśliwą, zdrową sadzonkę, ważne jest aby zapewnić jej optymalne warunki wzrostu.
Upewnij się, że codziennie sprawdzasz poziom wilgotności gleby. Gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra. Lepiej jest podlewać roślinę mniejszą ilością wody, a następnie dodawać jej więcej w razie potrzeby, zamiast ją przelewać.

Po sześciu do ośmiu tygodniach klony uważa się za dorosłe i można je przesadzić do większej doniczki zgodnie z tymi samymi wytycznymi. Gdy już przystosują się do większego środowiska, możesz rozważyć posadzenie roślin na zewnątrz, ale najpierw sprawdź lokalne przepisy dotyczące uprawy konopi na świeżym powietrzu.

Przenoszenie roślin konopi z wnętrza na zewnątrz powinno zawsze odbywać się stopniowo, ponieważ są one bardzo wrażliwe na światło oraz wilgoć. Pamiętaj, aby wybrać dzień, który nie jest zbyt gorący, burzowy lub wietrzny, a następnie zostaw swoje rośliny na zewnątrz, w miejscu, w którym nie będą im przeszkadzać zwierzęta.

Znajdź miejsce, które jest zacienione lub częściowo oświetlone światłem słonecznym, pozostaw tam sadzonkę do zmroku, a następnie przenieś z powrotem do środka. Powtarzaj ten proces przez tydzień lub dłużej, aby roślina mogła przystosować się do nowego otoczenia. W tym momencie roślina powinna być wystarczająco zdrowa.

W tym momencie roślina powinna być wystarczająco zdrowa, aby przejść do pełnego światła słonecznego i do ogrodu. Życzymy udanej uprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.