Najlepsza Pora Roku Na Uprawę Marihuany Outdoor

Jaka jest najlepsza pora roku na uprawę marihuany outdoor? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Uprawa jednej z najbardziej kontrowersyjnych roślin na świecie może być dość trudnym zadaniem. Uprawa marihuany w pomieszczeniach to prosty, ale kosztowny proces na początku, szczególnie dla początkujących. Osobom, które mają dostęp do prywatnego, słonecznego miejsca na zewnątrz, łatwiej będzie uprawiać konopie indyjskie, ponieważ sama roślina wymaga prawie takich samych warunków do uprawy jak na przykład pomidory.

Najlepszy czas na sadzenie marihuany na zewnątrz

Hodowca cannabis powinien pamiętać, że najlepiej unikać sadzenia marihuany zbyt wcześnie, ponieważ zimne powietrze może zabić roślinę. Jednak odpowiedź na dzisiejsze pytanie jest nieco bardziej złożona, ponieważ obejmuje szereg różnych czynników.

Ustalenie, która pora roku jest najlepsza do zasadzenia cannabis na zewnątrz zależy od poziomu opadów w twoim ogrodzie, zewnętrznej temperatury lub dokładnych współrzędnych samego ogrodu.

Podobnie jak sadzenie zbyt wcześnie może zaszkodzić roślinie, podobnie może być z późnym sadzeniem, ponieważ roślina potrzebuje czasu, aby przejść przez cały cykl wzrostu, zanim spadnie temperatura.

Podlewanie roślin

Jedną z głównych korzyści z uprawy roślin na zewnątrz jest to, że dostają deszcz oraz wody gruntowe, które wspomagają ich wzrost. Jednak podlewanie roślin w upalne miesiące lata jest prawie obowiązkowe, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, w którym często nie pada.

Dorosła roślina marihuany może potrzebować do 10 galonów wody dziennie, co oznacza, że ​​najskuteczniejszym sposobem jej podlewania jest wąż ogrodowy. Odpowiedni wąż ogrodowy, zarówno pod kątem pojemności jak i długości możesz kupić przez internet lub odwiedzić lokalny sklep ogrodniczy.

Jeśli to możliwe, sprawdzaj wykorzystywanej pH wody

Tak, wiele osób lubi podlewać marihuanę prosto z węża, ale ta metoda posiada pewne wady. Rośliny marihuany prawidłowo pobierają składniki odżywcze przy pH między 5,8 a 6,2. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​woda miejska posiada pH w zakresie około 7,0, chociaż oczywiście – ty możesz mieć większe szczęście. Aby zmierzyć pH wody, należy ją nalać do dużego pojemnika, i sprawdzić pH za pomocą odpowiedniego miernika pH. Jeśli wynik nie mieści się w zakresie od 5,8 do 6,2, musisz dodać odpowiednią substancję – pH Up lub pH down do wody, w zalecanej na opakowaniu ilości. Produkty te można dostać online, lub w sklepach ogrodniczych.

Przydatna wskazówka dotycząca podlewania dla osób mieszkających w gorących obszarach: umieszczenie kamyczków lub gliny pod otworami może spowolnić drenaż i zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu roślin. Niektórzy hodowcy wolą stosować absorbujące wodę kryształy polimerowe, które są również dobre w zatrzymywaniu wody.

Z drugiej strony, osoby mieszkające w obszarze deszczowym będą chciały zwrócić szczególną uwagę na poprawę systemu drenażowego. Korzenie konopi są podatne na choroby grzybowe, zwłaszcza gdy są zanurzone w dużej ilości wody.

Wybór odpowiedniej odmiany konopi odpornej na pleśń będzie miał kluczowe znaczenie, jeśli chcesz uprawiać rośliny w deszczowym klimacie. Większość odmian marihuany rozwija ciasno upakowane pąki, więc gdy zmokną od zbyt dużej ilości deszczu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że rozwinie się tam zgnilizna. Staraj się, aby twoje pąki były zawsze suche. Jeśli zmokną, spróbuj delikatnie potrząsnąć każdym pączkiem, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Idealne warunki glebowe

Cannabis to roślina wymagająca gleby bogatej w kwasy i materię organiczną, aby mogła wyrosnąć na zdrową. Inną ważną kwestią jest to, że gleba musi być dobrze osuszona. Jeśli nie chcesz sadzić roślin w donicach, tylko bezpośrednio w ziemi, może być konieczne podjęcie pewnych kroków, aby upewnić się, że roślina ma wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego wzrostu.

Ciężkie gleby gliniaste są złą opcją, ponieważ nie otrzymują wymaganej ilości tlenu i bardzo długo przetrzymują wodę. Na miesiąc przed posadzeniem cannabis powinieneś wykopać duże dziury i dodać do ziemi organiczną mieszankę glebową. Jest to świetne źródło składników odżywczych dla roślin, ale także ułatwia przepływ powietrza przez korzenie.

Najlepszym rodzajem gleby dla roślin marihuany jest gleba ilasta. Może szybko zatrzymać ciepło w razie potrzeby, jest łatwa w obsłudze i zatrzymuje odpowiednią ilość wilgoci, odprowadzając nadmiar wody, której korzenie nie potrzebują. Jest również bogata w składniki odżywcze i nie wymaga twoich interwencji.

Przydatne porady

Uprawa marihuany wymaga dużo uwagi, ale w zależności od miejsca zamieszkania niektóre czynniki zewnętrzne mogą działać na twoją korzyść.

Oto kilka wskazówek, które mogą się przydać:

• Lepiej posadzić marihuanę w donicach, zamiast bezpośrednio w ziemi. Pozwala to przenosić roślinę wszędzie tam, gdzie światło słoneczne jest jaśniejsze i cieplejsze.
• Uprawa marihuany w pojemniku ułatwia także ochronę rośliny w niskiej temperaturze, gdy trudno jest kontrolować temperaturę gleby.
• Marihuana nie radzi sobie dobrze w ekstremalnie wietrznych obszarach, ponieważ wiatr powoduje pękanie gałęzi, czyniąc roślinę podatną na szkodniki i choroby.
• Ochrona rośliny cannabis przed owadami może być nieco skomplikowana. Najlepszym sposobem na owady jest upewnienie się, że nasze rośliny są zawsze zdrowe, co sprawia, że są one same w stanie zwalczać drobne infekcje.
• Marihuana to roślina wymagająca dużej ilości składników odżywczych do wzrostu. Ważne jest, aby nie ulec pokusie karmienia roślin marihuany nawozami o długim działaniu, takimi jak Miracle Grow. Zamiast tego używaj składników odżywczych przeznaczonych do marihuany. Można je łatwo kupić online lub w lokalnym sklepie ogrodniczym.
Właściwe składniki odżywcze mają kluczowe znaczenie dla końcowego poziomu THC w twojej marihuanie, więc nie powinieneś na nich oszczędzać.

Podsumowanie

Uprawa marihuany jest procesem tak złożonym, jak w przypadku większości innych roślin lub warzyw. Pąki konopi będą widoczne późnym latem, a najlepszy czas na zbiory to październik. Pamiętaj, że marihuana nie jest jedną z tych roślin, które po prostu umieszczasz w ziemi i zapominasz o niej aż do czasów zbioru: wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nawożenia gleby i podlewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.