Cukier w uprawie cannabis

Aby zwiększyć liczbę pąków w naszej uprawie, musisz mieć pewność, że dostają one wystarczającą ilość cukru. Przyjrzyjmy się w dzisiejszym artykule dlaczego cukier jest tak istotny dla procesu uprawy i jak osoba uprawiająca cannabis może zwiększyć produkcję cukru z pomocą różnych metod.

Uprawa marihuany to nie spacer po parku. A przynajmniej nie uprawa naprawdę dobrej marihuany. Musisz wiedzieć wiele rzeczy, aby zoptymalizować zdrowie i wydajność twoich roślin. Jedną z ważniejszych informacji, którą należy wciąż pod uwagę jest poziom cukru w roślinach. Może się to wydawać dziwną zmienną, ale w rzeczywistości jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrost marihuany, ostatecznie dyktując ilość twoich zbiorów. Jeśli rośliny posiadają odpowiednią ilość cukru, rozprowadzają go w odpowiednie miejsca wokół swojej struktury, produkując dzięki temu naprawdę grube pąki.

Dlatego też ważne jest, aby każdy hodowca wiedział w jaki sposób to dokładnie działa, a także jak ty, jako osoba uprawiająca, możesz zwiększyć poziom cukru w roślinach.

Brak cukru, brak pąków

Wszyscy słyszeliśmy o procesie fotosyntezy. Fotosynteza to naturalny proces przeprowadzany przez wszystkie rośliny, w którym światło słoneczne przekształcane jest w cukier.
Istnieje wiele sposobów na wzmocnienie tego procesu i zachęcenie roślin do produkcji większej ilości cukru. I nie chodzi nam dzisiaj tylko o dodanie do uprawy ekstra dawki suplementów; cukry muszą dotrzeć do właściwych miejsc w całej roślinie, przy czym niektóre obszary rośliny wymagają go więcej niż inne.
Młodsze liście cannabis wymagają większych ilości cukru, ponieważ wciąż rosną; im starsze i bardziej dojrzałe liście tym mniej cukru potrzebują. Nie wchłonięty cukier nie jest jednak marnowany – jest on przenoszony na młodsze liście.
Możemy łatwo obliczyć, jak skutecznie światło słoneczne przekształcane jest cukier z pomocą zmierzenia węglowodanów (cukrów prostych) zawartych w sokach liści cannabis. Każdy hodowca może przeprowadzić ten proces na własną rękę.

Wzmocnienie produkcji cukru


Fotosynteza to nie tylko absorpcja i efektywne wykorzystanie światła słonecznego. Fotosynteza bierze również pod uwagę wiele różnych czynników. Obejmują one obecność wody, dwutlenku węgla, zdrowia gleby. Optymalizując te zmienne, hodowcy mogą zachęcać rośliny do wchłaniania wszystkich niezbędnych składników odżywczych powodując tym samym produkcję większej ilości pąków.
Świetną rzeczą jest to, że proces dystrybucji cukru nie wymaga interwencji człowieka, chociaż z pewnością może z tej interwencji skorzystać. Istnieje szeroki wachlarz suplementów, które znacznie mogą polepszyć okres kwitnienia. Wszystko – od markowych produktów po prostą melasę, może zostać użyte w podłożu na kilka tygodni przed kwitnieniem, zapewniając tym samym szeroką i skuteczną dystrybucję cukru.

Trimming także poprawia produkcję cukru


Jedną z najbardziej popularnych metod naturalnego zwiększania produkcji cukru jest przycinanie liści roślin. Proces ten, znany jako defoliacja, przyspiesza produkcję cukru poprzez przekierowanie cukrów do części rośliny, które przynoszą nam największe korzyści; do pąków. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to to, aby nie usunąć zbyt dużej ilości cukrów, ponieważ spowoduje to, że fotosynteza się zatrzyma a cały proces stanie się nieskuteczny.

Podsumowanie


Wszystkie rośliny, a w tym cannabis, nie absorbują cukru bezpośrednio. Odbywa się to z pomocą szeregu wewnętrznych procesów metabolicznych, które (gdy są przeprowadzane we właściwych warunkach) prowadzą do większych plonów.
Chodzi oczywiście o stymulowanie cannabis do metabolizowania i syntezowania większej ilości cukrów. Dzięki temu rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na różne choroby. I nie chodzi tylko o zwiększenie rozmiaru i liczby pąków, ale także o ich smak i moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.