Podstawowe Etapy Uprawy Marihuany

Podstawy uprawy marihuany dla początkujących.

Czy jesteś zainteresowany uprawą marihuany? Dzisiaj omówimy wszystkie niezbędne informacje, które każdy początkujący powinien znać przed zakupem pierwszej sadzonki. Możesz także dowiedzieć się, jak stosunkowo niedrogo i łatwo skonfigurować pomieszczenie do uprawy indoor.

1. Cykl wzrostu roślin marihuany.

W tej sekcji mówimy o uprawie konopi indyjskich w podłożu glebowym, ponieważ najłatwiej to wyjaśnić, chociaż ogólny schemat jest taki sam w przypadku innych podłoży uprawowych.

• Kiełkowanie 24 godziny do 2 tygodni.

Aby przeprowadzić ten proces, możesz spryskać dwa do czterech arkuszy ręczników papierowych (ręczników kuchennych) odrobiną wody, aby były wilgotne, ale nie mokre, włóż nasiona pomiędzy nie i wyłóż je na talerz i poczekaj, aż pojawi się korzeń palowy. Utrzymuj temperaturę w pomieszczeniu pomiędzy 70 a 90˚F.

• Etap sadzonek – 2 do 3 tygodni.

Przenosisz kiełkujące nasiona do małej doniczki z ziemią lub innego podłoża, którego używasz. Na etapie sadzonek roślina wytworzy dwa liście, które otwierają się na zewnątrz od łodygi i zaczynają otrzymywać światło słoneczne. To wtedy zaczynasz widzieć miniroślinę konopi. Sadzonki należy przechowywać w temperaturze 77˚F i wilgotności około 60%. Konopie lubią cykl świetlny obejmujący 18 godzin białego światła dziennie po pojawieniu się liści. W tym momencie użyj nawozu bogatego w azot.

• Faza wegetatywna – 3 – 8 tygodni.

Do tego czasu będziesz musiał przenieść dojrzałą sadzonkę do większej doniczki. Możesz rozpoznać, kiedy sadzonka jest gotowa do przeniesienia, ponieważ korzenie wyrosną z doniczki. Na tym etapie rośliny konopi rosną szybko, ponieważ pobierają więcej składników odżywczych i dwutlenku węgla.

Na tym etapie możesz także przeprowadzić niezbędne kontrole. Jedną z nich jest sprawdzenie płci rośliny. U samic zaczną rozwijać się dwa białe słupki. U samców wyrastają woreczki pyłkowe. Jeśli zobaczysz te worki, usuń roślinę z sąsiedztwa, zanim zapyli samice i zniszczy zbiory.

Możesz także sprawdzić, czy roślina będzie w tym momencie duża i wysoka (często określana jako sativa), czy krótka i krzaczasta (często określana jako indica), patrząc na liście. Sativa ma cienkie i wąskie liście, a indica szerokie.

W przypadku feminizowanych nasion marihuany na tym etapie nie ma potrzeby usuwania samców z uprawy.

Utrzymuj temperaturę od 68 do 77˚F i wilgotność od 50% do 70%. 18 godzin światła i 6 godzin ciemności. Moc światła około i 125 watów. Cannabis ruderalis całkowicie pomija ten etap i przechodzi do następnego etapu (kwitnienia). Więcej azotu (N) niż fosforu (P) i potasu (K).

• Faza kwitnienia – 6 – 14 tygodni

Dzieje się tak wtedy, gdy roślina wegetatywna jest w pełni dojrzała i jest gotowa do wyhodowania pąków/kwiatów, a ty zaczynasz widzieć trichomy (małe białe włoski, które są siłą napędową produkcji kannabinoidów i terpenów).

Roślinę trzeba będzie przenieść do większej doniczki. Roślina potrzebuje teraz 12 godzin światła i 12 godzin ciemności. Indica zwykle kończy kwitnienie po około 6-9 tygodniach, a sativa po 10-14 tygodniach. Większość hodowców zazwyczaj wybiera maksymalnie 14-tygodniowe kwitnienie.

Zapobiegaj wyciekom światła w ciemnych porach fazy kwitnienia. Wycieki światła mogą powodować stres rośliny i wytwarzanie zarówno narządów męskich, jak i żeńskich (zwanych „hermafrodytyzmem”), nawet w przypadku odmian feminizowanych.

Utrzymuj temperaturę pomiędzy 68 a 77˚F, przy wilgotności około 50%. Przestań już podawać roślinie azot (N), ale zwiększ spożycie fosforu (P) i potasu (K). Gdy roślina znajdzie się w ostatnim tygodniu kwitnienia, przepłucz glebę wodą destylowaną i nie dodawaj więcej składników odżywczych.

• Czas na żniwa!

Gdy roślina jest wystarczająco dojrzała, należy ją zebrać i wysuszyć. Ale najpierw musisz wiedzieć, kiedy to zrobić. Niektórzy mówią, że powinieneś zbierać rośliny, gdy 70-90% słupków zmieni kolor na bursztynowy.

Inni patrzą na kolor włosków, które początkowo są białe, następnie zmieniają kolor na bursztynowy, a na koniec brązowy. Wiele osób twierdzi, że idealny czas na zbiory to moment, w którym około połowa (50%) włosków ma kolor bursztynowy. Jasne włoski mogą oznaczać, że jest zbyt wcześnie na zbiory, a mocno brązowe oznaczają, że kannabinoidy tracą swoją moc (chociaż niektórzy mogą preferować nieco mniejszą psychoaktywność).

• Przycinanie

Będziesz musiał usunąć liście z rośliny. Niektóre liście będą zawierać dużo włosków. Można je wykorzystać do sporządzania ekstraktów, nalewek i artykułów spożywczych. Przycinanie najlepiej przeprowadzać po pocięciu roślin, ale nie przed suszeniem, ponieważ cięcie po wysuszeniu jest trudniejsze.

• Suszenie 1 – 2 tygodnie

Musisz suszyć rośliny konopi w suchym pomieszczeniu z dala od światła słonecznego przez około 7 – 14 dni. Twoja roślina konopi indyjskich będzie gotowa do pocięcia na mniejsze pąki, gdy jej łodyga będzie pękać podczas zginania. Jest to niezwykle ważny etap, ponieważ dobre suszenie zapobiegnie rozwojowi pleśni w roślinach.

• Konserwowanie

Po zebraniu, przycięciu i wysuszeniu marihuany można jej używać, ale nie jest ona najlepsza. Będziesz chciał umieścić swoją marihuanę w słoiku (nie więcej niż 3/4 objętości) z hermetycznym zamknięciem. Następnie musisz pozostawić marihuanę tam na 2 tygodnie – 1 miesiąc, otwierając słoik raz dziennie, aby konopie mogły oddychać. Spowoduje to rozkład cukrów i chlorofilu w pąku/kwiacie, a otrzymasz produkt o znacznie smaczniejszym smaku i wyraźniejszym działaniu.

Przycinanie, suszenie i konserwowanie jest równie ważne jak część uprawy i zbioru, dlatego nie należy się spieszyć. Wiele osób, które wyhodowały doskonałe rośliny, może na tym etapie stracić część lub nawet całość swojej ciężkiej pracy, a nie chcesz, aby Twoje pąki spleśniały z powodu pośpiechu na ostatnich etapach. Istnieje ogromna przepaść pomiędzy dobrze wyselekcjonowanymi konopiami indyjskimi a konopiami, które nie zostały odpowiednio wysuszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.