Utrzymanie zdrowych korzeni roślin w uprawie marihuany

Sukces uprawy cannabis w dużym stopniu zależy od zdrowia strefy korzeni cannabis. Bez względu na podłoże uprawowe lub konkretną markę używanego nawozu, najzdrowsze i najbardziej wydajne rośliny cannabis mają jedną wspólną cechę – doskonałą strefę korzeni.

ROLA KORZENI W UPRAWIE

Korzenie są istotnymi organami każdej rośliny, a już zwłaszcza rośliny cannabis. Praktycznie każdą część rośliny cannabis, która znajduje się nad ziemią można odciąć, a roślina nadal będzie żyła – być może nie będziemy w stanie przywrócić jej pierwotnej świetności, ale zawsze uda nam się coś uratować. Jednak usunięcie strefy korzenia jest dla naszych roślin śmiertelne w 100% przypadków.

Korzenie zakotwiczają roślinę cannabis w podłożu, co szczególnie ważne jest w przypadku uprawy outdoor. Oprócz zapewniania stabilności, główną rolą systemu korzeniowego jest nakarmienie roślin. Cannabis oczywiście dość dobrze reaguje na dokarmianie dolistne, jednak zawsze należy to traktować jako metodę drugorzędną.

Opryskiwanie liści roślin cannabis może być niebezpieczne podczas uprawy indoor w przypadku zastosowania oświetlenia HID, ponieważ zbyt duża wilgotność powierzchni liści może prowadzić do lekkich oparzeń i/lub powstawania pleśni.

Strefa korzeniowa to naturalny sposób, w jaki rośliny cannabis uzyskują składniki odżywcze. Korzenie działają jak słomka, która wypija składniki odżywcze i to przez nie przedostają się do łodygi a następnie do „układu krążenia roślin”, gałęzi oraz liści.

ZDROWE KORZENIE

Zdrowe korzenie cannabis są sekretem uwolnienie maksymalnego potencjału roślin cannabis. Korzenie są podstawą, na której powinien skupiać się każdy hodowca. Cała uprawa będzie przebiegać o wiele lepiej, gdy hodowca poświęci czas oraz uwagę strefie korzeniowej. Przesadzanie, klonowanie, przycinanie – wszystko połączone jest ze zdrową strefą korzeniową.

NAJPROSTSZE PRAKTYKI SĄ NAJLEPSZE

Utrzymanie środowiska uprawy w czystości znacznie przyczynia się do utrzymania zdrowia zarówno korzeni jak i roślin cannabis. Niehigieniczne warunki są idealnym inkubatorem dla całego szeregu drobnoustrojów, które powodują spustoszenie na uprawie cannabis.

Zapobieganie jest najlepszym sposobem na uniknięcie konieczności radzenia sobie z problemami, jakie mogą powodować szkodniki, choroby oraz pleśnie.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że pojemniki czy donice, nożyce do przycinania oraz namiot czy pomieszczenie uprawy są czyste.

Nadmierne podlewanie często prowadzi do gnicia korzeni, zwłaszcza u początkujących hodowców wybierających glebę jako docelowe podłoże. Jeśli chodzi o podlewanie – nie zgaduj, po prostu podnieś donicę i oceń po jej wadze, czy potrzebne jest podlewanie czy nie.

Szybko przyzwyczaisz się do mokrej oraz suchej masy swoich pojemników, więc niech służy ci to za przewodnik. I nie bądź niechlujny, nigdy nie pozostawiaj donic w sadzawce wody, zawsze oczyszczaj podstawki. Gnicie korzeni jest łatwe do wykrycia, ponieważ towarzyszy mu specyficzny zapach.

Ustawienia hydroponiczne są o wiele bardziej podatne na różnego rodzaju problemy ze względu na ich naturę. Bliższą uwagę należy zwrócić na pH wody, które powinno mieścić się w zakresie 5,5-6,5.

Gleba działa jak bufor i może być nieco bardziej wyrozumiała jeśli chodzi o odpowiedni poziom pH.

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest odpowiednie napowietrzenie. Niezależnie od wybranego medium, upewnij się, że woda dobrze przepływa przez pojemnik i pozwala na dobry przepływ powietrza aż do samych korzeni.

Korzenie naprawdę muszą oddychać.

WRÓG NUMER 1 – GRZYB

Grzyb, lub zgnilizna korzeni jest prawdopodobnie największym zagrożeniem dla korzeni rośliny cannabis. Ten patogen jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ w przeciwieństwie do szkodników, takich jak mszyce, komary oraz muchy, ciężko jest się go pozbyć z roślin, nawet w przypadku zastosowania leczenia.

Istnieje wiele gotowych rozwiązań, które można kupić w lokalnym sklepie ogrodniczym, aby zniszczyć nawet najgorsze inwazje szkodników niestety grzyb jest trudny w leczeniu i zazwyczaj wymaga drogich oraz specjalistycznych produktów.

Zdrowa strefa korzeniowa wymaga korzystnych mikroorganizmów.

Oczywiście na rynku dostępnych jest obecnie wiele środków wzmacniających korzenie, takich jak płynne suplementy mikrobiologiczne, które promują zdrowy rozwój korzeni. Jednak skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest dodanie do systemu żywienia organicznej melasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.