Anatomia rośliny marihuany: budowa rośliny

Rośliny cannabis to czysta magia, która składa się z wielu części. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się ich anatomicznemu składowi.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie elementy składają się na roślinę marihuany? Dzisiaj omówimy głównie rośliny żeńskie oraz anatomię samych pąków.

ROŚLINY MĘSKIE ORAZ ROŚLINY ŻEŃSKIE

Pąki, które umieściłeś w słoikach pochodzą od roślin żeńskich (a przynajmniej taką mamy nadzieję). Rośliny marihuany dzielą się na rośliny żeńskie, męskie oraz hermafrodyty. Anatomia rośliny zależy głównie od jej płci.

Męskie rośliny marihuany posiadają worki pyłkowe, które działają jako układ rozrodczy, a zapylane rośliny żeńskie generują nasiona. Rośliny hermafrodytowe to w połowie rośliny męskie, a w połowie rośliny żeńskie. Rośliny te mogą zapylać się oraz tworzyć nasiona, chociaż są one ogólnie niepożądane przez konsumentów cannabis, z powodu niskiej siły działania oraz zepsucia czystego, żeńskiego genu. Wilgotne pąki, które spożywamy na co dzień pochodzą od beznasiennych samic „sensimilla”. Hodowcy mogą zapewnić, że ich rośliny są płci żeńskiej poprzez kupowanie nasion feminizowanych od sprawdzonych hodowców lub poprzez klonowanie rośliny „matki”.

KOLA

Miejsce, na którym rosną pąki nazywa się colami. Rośliny posiadają główną colę (zwaną także wierzchołkową), na której szczycie tworzy się pączek i zwykle jest to największy pąk danej rośliny. Mniejsze kole wyrastają z węzłów rośliny – między liśćmi. Te kole zwykle są znacznie mniejsze, ale oczywiście z pomocą technik takich jak LST (trening niskiego stresu) oraz ScrOG można je powiększyć. Kole mogą również dojrzewać w różnym czasie, a w wielu przypadkach główna kola dojrzewa o wiele szybciej niż mniejsze kole – z powodu różnych ekspozycji na światło.

KIELICH

Anatomiczne kwiaty cannabis nazywane są kielichami i wyglądem przypominają guzki w kształcie łez. Jeśli weźmiesz do ręki pąk, będziesz mógł zauważyć, że między małymi liśćmi, nazywanymi liśćmi cukrowymi, znajdziesz małe kielichy bogate w trichomy, THC, kannabinoidy oraz innego rodzaju substancje.

SŁUPEK

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką funkcję sprawują te małe pomarańczowo – brązowe włoski na zarodkach twoich roślin? Nazywa się je słupkami, a ich funkcją jest zbieranie pyłku oraz rozpoczęcie procesu tworzenia nasion. Słupki wyrastają z kielichów. Kiedy słupki zaczynają się pojawiać na kielichach, na początku są białe oraz proste, a podczas procesu dojrzewania zaczynają się zginać i żółkną, a następnie nabierają pomarańczowo-brązowej barwy.

TRICHOMY

Trichomy to krystaliczne włoski, które zawierają terpeny, THC oraz kannabinoidy. Jeśli masz okazję, weź pąk do ręki i przyjrzyj mu się dokładnie. Widzisz na nim jakby kryształową pelerynkę? To są właśnie trichomy. Trichomy różnią się od siebie procesem dojrzewania; pojawiają się na roślinach jako małe oraz jasne włoski, a potem rosną, ich kolor mętnieje, a następnie staje się bursztynowy. Efekty marihuany w dużym stopniu zależą od etapu dojrzewania trichomów.

Prawdopodobnie istnieją setki nazw różnych części marihuany, substancji oraz komórek organizmu rośliny, które eksperci starają się dobrze przebadać w celu poprawy genetyki cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.