nasiona marihuany i konopi do domu i na dwór, w wersji feminizowanej i auto kwitnącej

Negatywny wpływ prohibicji na matki

Negatywny wpływ prohibicji na matki, TritonSeeds, Triton Seeds

Negatywny wpływ prohibicji marihuany na matki na całym świecie.

Celebrytki reklamują zalety CBD jako narzędzia odnowy biologicznej; Kim Kardashian nawet zorganizowała baby shower o tematyce CBD. Według Forbes sprzedaż cannabis była wyższa w Dzień Matki niż w jakikolwiek inny dzień i oczekuje się, że będzie jeszcze wyższa w 2020 roku.

Mimo, że wiele firm cannabis cieszy się zwiększoną sprzedażą w ten dzień, wiele matek na całym świecie przegrywa ważniejszą bitwę. Nie tylko niektóre matki znajdują się za kratami więzienia z powodu małych przestępstw związanych cannabis, ale także wiele z nich traci dzieci bez względu na to, czy znajdują się w więzieniu czy nie – a wszystko to przez wojnę z narkotykami.

Obecnie w toku jest praca poświęcona ujawnieniu w jaki sposób wojna narkotykowa rozdziela rodziny; dotyczy to zwłaszcza biednych oraz czarnych kobiet. Szpitale na całym świecie mają prawo legalnie testować kobiety w ciąży pod kątem stosowania narkotyków, nawet bez ich zgody, a wszelkie pozytywne wyniki toksykologiczne są od razu przekazywane oddziałom policji.

Erin Miles Cloud, założyła Movement for Family Power, organizację non-profit zajmującą się walką z policją oraz karaniem rodzin w systemie opieki zastępczej. Na podstawie danych uzyskanych od Administration for Children’s Services, jej organizacja ustaliła, że w 2017 roku co najmniej 50 procent przypadków, w których dziecko zostało zabrane od rodziców wiązało się z narażeniem ich na narkotyki podczas znajdowania się jeszcze w brzuchu – i zgłaszania tychże przypadków przez szpitale.

„Przyglądamy się pierwotnym przyczynom systemu opieki zastępczej” – wyjaśnia Miles Cloud. „Przypadki stosowania marihuany stanowią ogromny procent odbierania dzieci od rodziców – nawet jeśli niekoniecznie oznacza to zaniedbanie samego dziecka”.

Według New York Daily News, kilkanaście oddziałów położniczych w całym Nowym Jorku regularnie sprawdza nowe matki pod kątem marihuany:
„Family Court twierdzi, że każdego roku spotyka się z przypadkami zaniedbań dzieci wynikającymi z uzyskania pozytywnego wyniku stosowania marihuany – praktycznie głównie w przypadku kobiet o niskich dochodach oraz mniejszości narodowych. Prywatne szpitale w bogatych dzielnicach rzadko sprawdzają nowe matki pod kątem jakichkolwiek narkotyków, podczas gdy szpitale obsługujące matki o niskich dochodach przeprowadzają te badania rutynowo a czasem nawet obowiązkowo”.

Podczas gdy problem ten dotyka biedne kobiety oraz kobiety o innym kolorze skóry niż biały – zwłaszcza kobiety czarne – o wiele bardziej prawdopodobnym jest, że to właśnie one padną ofiarami testów, głównie z powodu systemowego rasizmu polityki antynarkotykowej.

Miles Cloud podkreśla, że wpływ tego rodzaju działań policyjnych uderza w nowe mamy, ponieważ wpływa to na jakość opieki, jaką otrzymują.
Według badania przeprowadzonego w lotym 2019 roku opublikowanego w czasopiśmie Canadian Medical Association, odkryto, że matki, którym odebrano pierwsze dziecko, częściej otrzymywały nieodpowiednią opiekę prenatalną – jeśli w ogóle. Wpływ na zdrowie macierzyńskie ma niewątpliwie ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie ich dzieci.

Według badań, coraz więcej kobiet w ciąży spożywa cannabis, ale niewiele jest badań dotyczących skutków stosowania marihuany w ciąży, głównie ze względu na surowe przepisy federalne dotyczące sposobów, w jaki naukowcy mogą przebadać cannabis. Wiemy jednak, że marihuana może mieć także pozytywny wpływ na matki, które zmagają się z porannymi mdłościami, problemami ze zdrowiem psychicznym i ogólnymi problemami rodzicielskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.