Negatywny wpływ prohibicji na matki

Negatywny wpływ prohibicji marihuany na matki na całym świecie.

Celebrytki reklamują zalety CBD jako narzędzia odnowy biologicznej; Kim Kardashian nawet zorganizowała baby shower o tematyce CBD. Według Forbes sprzedaż cannabis była wyższa w Dzień Matki niż w jakikolwiek inny dzień i oczekuje się, że będzie jeszcze wyższa w 2020 roku.

Mimo, że wiele firm cannabis cieszy się zwiększoną sprzedażą w ten dzień, wiele matek na całym świecie przegrywa ważniejszą bitwę. Nie tylko niektóre matki znajdują się za kratami więzienia z powodu małych przestępstw związanych cannabis, ale także wiele z nich traci dzieci bez względu na to, czy znajdują się w więzieniu czy nie – a wszystko to przez wojnę z narkotykami.

Obecnie w toku jest praca poświęcona ujawnieniu w jaki sposób wojna narkotykowa rozdziela rodziny; dotyczy to zwłaszcza biednych oraz czarnych kobiet. Szpitale na całym świecie mają prawo legalnie testować kobiety w ciąży pod kątem stosowania narkotyków, nawet bez ich zgody, a wszelkie pozytywne wyniki toksykologiczne są od razu przekazywane oddziałom policji.

Erin Miles Cloud, założyła Movement for Family Power, organizację non-profit zajmującą się walką z policją oraz karaniem rodzin w systemie opieki zastępczej. Na podstawie danych uzyskanych od Administration for Children’s Services, jej organizacja ustaliła, że w 2017 roku co najmniej 50 procent przypadków, w których dziecko zostało zabrane od rodziców wiązało się z narażeniem ich na narkotyki podczas znajdowania się jeszcze w brzuchu – i zgłaszania tychże przypadków przez szpitale.

„Przyglądamy się pierwotnym przyczynom systemu opieki zastępczej” – wyjaśnia Miles Cloud. „Przypadki stosowania marihuany stanowią ogromny procent odbierania dzieci od rodziców – nawet jeśli niekoniecznie oznacza to zaniedbanie samego dziecka”.

Według New York Daily News, kilkanaście oddziałów położniczych w całym Nowym Jorku regularnie sprawdza nowe matki pod kątem marihuany:
„Family Court twierdzi, że każdego roku spotyka się z przypadkami zaniedbań dzieci wynikającymi z uzyskania pozytywnego wyniku stosowania marihuany – praktycznie głównie w przypadku kobiet o niskich dochodach oraz mniejszości narodowych. Prywatne szpitale w bogatych dzielnicach rzadko sprawdzają nowe matki pod kątem jakichkolwiek narkotyków, podczas gdy szpitale obsługujące matki o niskich dochodach przeprowadzają te badania rutynowo a czasem nawet obowiązkowo”.

Podczas gdy problem ten dotyka biedne kobiety oraz kobiety o innym kolorze skóry niż biały – zwłaszcza kobiety czarne – o wiele bardziej prawdopodobnym jest, że to właśnie one padną ofiarami testów, głównie z powodu systemowego rasizmu polityki antynarkotykowej.

Miles Cloud podkreśla, że wpływ tego rodzaju działań policyjnych uderza w nowe mamy, ponieważ wpływa to na jakość opieki, jaką otrzymują.
Według badania przeprowadzonego w lotym 2019 roku opublikowanego w czasopiśmie Canadian Medical Association, odkryto, że matki, którym odebrano pierwsze dziecko, częściej otrzymywały nieodpowiednią opiekę prenatalną – jeśli w ogóle. Wpływ na zdrowie macierzyńskie ma niewątpliwie ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie ich dzieci.

Według badań, coraz więcej kobiet w ciąży spożywa cannabis, ale niewiele jest badań dotyczących skutków stosowania marihuany w ciąży, głównie ze względu na surowe przepisy federalne dotyczące sposobów, w jaki naukowcy mogą przebadać cannabis. Wiemy jednak, że marihuana może mieć także pozytywny wpływ na matki, które zmagają się z porannymi mdłościami, problemami ze zdrowiem psychicznym i ogólnymi problemami rodzicielskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.