Rekreacyjna marihuana w Maine

Rekreacyjna marihuana jest teraz legalna w Maine.

W poniedziałek Maine stało się kolejnym stanem w USA, który zalegalizował cannabis do celów rekreacyjnych. Czy są oni w stanie poradzić sobie ze zmianami, które się z tym wiążą?

W poniedziałek mieszkańcy Maine z pewnością mieli okazję do świętowania: marihuana jest teraz legalna do użytku rekreacyjnego dla wszystkich osób powyżej 21 roku życia. Rynek detaliczny nie jest jeszcze dostępny, ale wszystko powinno być już gotowe do lutego następnego roku.
Dorosłe osoby mogą posiadać do dwóch i pół uncji cannabis przy sobie. Stan zagłosował za legalizacją cannabis w wyborach prezydenckich ubiegłej jesieni.

Gubernator Maine, Paul LePage, pozostaje zagorzałym przeciwnikiem jakiejkolwiek formy legalizacji marihuany. Zmieni się to prawdopodobnie gdy zobaczy ile pieniędzy do skarbu państwa jest w stanie przynieść rynek detaliczny i ile pieniędzy stan będzie mógł oszczędzić na kosztach egzekwowania prawa.

Zachary Dulac, właściciel Full Bloom Hydroponics and Gardening Center, oraz Cannabis Seed Bank of Maine, pozostaje nieco nieufny wobec legalizacji rekreacyjnej marihuany, obawiając się że zaszkodzić to może medycznej marihuanie.
W wywiadzie dla lokalnych mediów powiedział:

„Czy przypadkiem pacjenci medyczni nie zejdą na boczny plan? A może wszystko zacznie się kręcić wokół robienia pieniędzy i weekendowych imprez?”

Obawy Dulaca odbijają się echem w wielu punktach przemysłu cannabis. Czy Maine będzie w stanie poradzić sobie ze zmianami, które wiążą się z rekreacyjną legalizacją?

Trzymamy kciuki, aby tak właśnie było!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.