Legalizacja marihuany na poziomie federalnym USA

Jeśli przysłuchasz się dokładnie, usłyszysz, że zakaz wykorzystywania marihuany w Stanach Zjednoczonych zaczyna się kruszyć. Minęło ponad osiemdziesiąt lat, odkąd rząd federalny zakazał uprawy marihuany w całym kraju.

Trzeba przyznać, że walka o legalną marihuanę trwała dłużej niż powinna, w końcu wydaje się ona przynosić rezultaty.

Mimo, że grupy pro-cannabis utrzymują, że rok 2019 był najlepszym rokiem w dziedzinie reformy cannabis, w rzeczywistości nie odnotowano w tym polu zbyt dużego postępu. Jednak bez względu na to, czy jest to prawda czy nie, marihuana pozostaje nielegalna w większości Stanów Zjednoczonych.

Na poziomie stanowym, wielu zwolenników cannabis przewidywało, że Nowy Jork i New Jersey będą następnymi, które zalegalizują marihuanę. Jednak tak się nie stało. W rzeczywistości, to stało się to w Illinois – w miejscu, w którym nikt się nie spodziewał. Ale poza tym, w 2019 roku nie przyjęto żadnych innych znaczących przepisów dotyczących cannabis. Dowiedzieliśmy się również, że policja nadal wydaje ponad 600 000 nakazów aresztowania rocznie – i to wszystko tylko ze względu na marihuanę.

Ponadto, niektóre stany, jak na przykład Kalifornia, mają problemy z ograniczeniem czarnego rynku, a skażone produkty cannabis, z których większość początkowo uważano za podróbki, trafiają do legalnych aptek.

Według nas nie ma opcji, aby 2019 roku uznać za sztandarowy rok dla cannabis.

Federalnie rzecz biorąc, niektóre części Kongresu nie zgadzają się na myśl o wprowadzeniu jakiejkolwiek zmiany w dziedzinie krajowej reformy marihuany. Jednak plotka głosi, że SAFE Act przyniesie ogromne zmiany.

Zwolennikom legalizacji marihuany na poziomie federalnym chodzi przede wszystkim o to, aby wprowadzić coś WIĘCEJ niż tylko ustawę – aby wprowadzić propozycję, która sprawi, że marihuana w Stanach Zjednoczonych będzie przede wszystkim BEZPIECZNA.

Z przeprowadzonych sondaży wynika, że aż 66 procent Amerykanów chce zalegalizować marihuanę w taki sam sposób jak piwo oraz tytoń.

Co więcej, demokratyczny prezydent (z wyjątkiem Joe Biden) niewątpliwie również poparłby większość przepisów dotyczących cannabis, a nawet istnieje duża szansa, że je po również podpisze, jeśli wygra drugą kadencję.

Jeśli zarówno Trump jak i Demokraci odniosą sukces w następnych wyborach, najbardziej pozytywnym scenariuszem jest legalizacja marihuany na szczeblu federalnym w 2021 roku.

Czy to się jednak naprawdę wydarzy? Tak naprawdę odpowiedź może dać nam jedynie czas.
Koniecznie podziel się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.