Idealna temperatura do uprawy cannabis

Temperatura jest ważnym szczegółem do rozważenia podczas uprawy cannabis. Mimo że marihuana posiada wygodny zakres tolerowanych w uprawie temperatur, muszą one być uważnie monitorowane jeśli zależy nam na dobrych wynikach.

IDEALNA TEMPERATURA DO UPRAWY CANNABIS

Istnieje wiele drobnych szczegółów, na które hodowca musi zwrócić uwagę podczas całego procesu uprawy, zwłaszcza jeśli chce uzyskać najlepsze możliwe rezultaty – a kto nie chce?! I jednym z tych podstawowych szczegółów dotyczących uprawy jest temperatura.

Istnieje wiele teorii na temat najlepszej temperatury dla uprawy cannabis i ogólnie podaje się, że najlepsza temperatura mieści się w zakresie 70-85°F lub 20-30°C. Temperatura 85°F lub 30°C to absolutnie najwyższa temperatura w przypadku uprawy roślin marihuany i polecamy bardziej celować w utrzymywanie jej w zakresie 70-80°F lub 20-27°C.

CIEPLEJSZA TEMPERATURA W FAZIE WEGETATYWNEJ

Temperatura w fazie wegetatywnej musi być nieco cieplejsza niż w fazie kwitnienia. Tak więc zakres temperatur 70-85°F lub 20-30°C sprawdzi się tu idealnie. Ogólna zasada jest taka, że jeśli czujesz, że w danym pokoju uprawy jest DLA CIEBIE za gorąco, roślinom też jest za gorąco. Jeśli jesteś w pokoju uprawy, w którym TY SAM marzniesz, rośliny również marzną. W większości przypadków lubimy tę samą komfortową temperaturę, co rośliny cannabis.

CHŁODNIEJSZA TEMPERATURA W FAZIE KWITNIENIA

Na tym etapie najlepiej jest obniżyć lekko temperaturę. Rośliny produkują na tym etapie pąki i takie czynniki jak nieco niższa temperatura pomogą nam osiągnąć idealne wyniki. Podczas obu etapów temperatura w ciągu dnia powinna być o około 10 stopni wyższa niż temperatura w nocy; jest to szczególnie ważne w fazie kwitnienia.

DLACZEGO TEMPERATURA JEST TAKA WAŻNA?

Temperatura jest niezwykle ważna i nieprawidłowa może powodować problemy, a nawet przerwać wzrost. Podobnie jak za dużo czy za mało wody może zaszkodzić roślinom, tak samo dzieje się w przypadku za wysokiej lub za niskiej temperatury.

BRRRRRRRR!

Zbyt zimna temperatura poważnie spowalnia wzrost. Temperatura niższa niż 60°F/15°C powodować może problemy ze wzrostem roślin, a w krytycznym przypadku może je nawet zabić. Niższe temperatury zapraszają do siebie szkodniki takie jak pleśń, które mogą szkodzić naszej uprawie.

UFFFFF… JAK GORĄCO!

Gdy temperatura staje się zbyt wysoka – również jest to zła wiadomość dla uprawy cannabis. Zwykle nie prowadzi to do zabicia roślin, ale może znacznie spowolnić ich wzrost. Zbyt dużo ciepła może powodować powstawanie roztoczy, pleśni, gnicie korzeni, spalenie, rozciąganie roślin, więdnięcie, zabicie aromatu roślin. Oczywiście nie ma w tym nic zabawnego i nie powinieneś pozwolić na taki rozwój wydarzeń.

SUPLEMENTACJA CO2

Cannabis jest w stanie znieść wyższe temperatury, jeśli uzupełniasz uprawę o CO2. W przypadku decyzji o suplementacji, musisz mieć pewność, że pomieszczenie uprawy jest szczelne i temperatura powinna być utrzymywana w zakresie 85°F/30°C – 95°F/35°C.

KONTROLA TEMPERATURY

Jak kontrolować temperaturę w uprawie cannabis? Zainwestuj w termometr, a następnie z jego pomocą upewniaj się, że temperatura znajduje się na odpowiednim poziomie. Dbaj o bezpieczeństwo roślin i pamiętaj, że im prościej tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.