Stosowanie cannabis wpływa na libido

Cannabis stosowane było jako afrodyzjak przez wiele starożytnych kultur od prawie 3.000 lat, ale czy naprawdę i w jaki sposób wpływa ono na libido?

Wpływ substancji takich jak alkohol i kokaina na popęd seksualny został już dawno dobrze udokumentowany. Nie dotyczy to jednak cannabis, przy którym wyniki były nieprzewidywalne i niespójne. Dzieje się tak głównie dlatego, że trudno jest prowadzić badania na ten temat. Większość naukowców musi polegać na metodach bazujących na raportach badanych, które są wadliwe same w sobie.

• Więc… wszystko zaczyna się już przy wyborze odmiany marihuany.

Osoby, które palą odmiany indica przed seksem, zgłaszają najbardziej pozytywne wyniki mówiąc, że czują, że marihuana wzmacnia ich zmysły i zapewnia im głębszy kontakt ze swoimi partnerami.
Niektórzy mówią również, iż czują, że indica zapewnia im lepszą wytrzymałość, czy też zdolność do dłuższego „wysiłku”. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że efekty indic nie są aż tak psychoaktywne jak efekty odmian sativa. Niektórzy mówią nawet, że stosowanie sativ przed seksem zabija ich popęd seksualny.

• Cannabis ma większe efekty na kobiety niż na mężczyzn.

Jedno z najnowszych badań przeprowadzonych na temat cannabis i libido dotyczyło kobiet, które często zgłaszają, że cierpią na mniejszy popęd płciowy niż mężczyźni, zwłaszcza po menopauzie. W jednym z badań, 90 procent kobiet stwierdziło, że cannabis zwiększa ogólną przyjemność seksualną, a 40 procent osób stwierdziło, że cannabis zapewnia dłuższy i bardziej intensywny orgazm.

• „Co za dużo to nie zdrowo?”

Powiedzenie „co za dużo to nie zdrowo” z pewnością może odnieść się do cannabis i seksu. Badania wykazały, że cannabis zwykle zwiększa popęd seksualny osób, które stosują marihuanę od czasu do czasu, ale może go zmniejszyć w przypadku osób, które stosują cannabis kilka razy dziennie.
Oczywiście badania te zostały oparte na raportach badanych, więc tak naprawdę może to być kwestia indywidualna. Jeśli uważasz, że stosowanie marihuany zmniejsza twój popęd seksualny, dobrym pomysłem będzie ograniczenie go.

• Osoby palące marihuanę uprawiają więcej seksu

W badaniu przeprowadzonym w 2009 roku przez Australian Research Centre in Sex stwierdzono, że kobiety, które stosują cannabis częściej uprawiają seks niż kobiety, które cannabis nie stosują. To samo okazało się aplikować w przypadku mężczyzn.

Ogólnie rzecz biorąc, cannabis wydaje się mieć pozytywny wpływ na libido, szczególnie na libido kobiet. Cannabis działa jak naturalna viagra. Istnieje jednak wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, a mianowicie częstotliwość stosowania substancji, płeć, waga, czy odmiana cannabis.

Jak myślisz, cannabis podnosi czy obniża libido? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.