Jak Zachować Świeżość Marihuany?

Jak zachować świeżość swoich pąków marihuany?

Kupowanie wysokiej jakości pąków marihuany to jedno, ale utrzymanie ich świeżości jest jeszcze ważniejsze. Marihuana to roślina, co oznacza, że zaraz po zbiorze zaczyna się rozkładać. Oczywiście proces suszenia marihuany oznacza, że kwiat może pozostać świeży przez dłuższy czas, ale będziesz chciał podjąć wszelkie możliwe środki ostrożności podczas przechowywania, aby zachować jego moc i smak.

Przechowywanie w odpowiedniej temperaturze

Marihuana to roślina i jak każda inna, temperatura może mieć ogromny wpływ na jej długowieczność. Kontrola światła i temperatury zwykle idą w parze, ale najpierw zajmiemy się tylko temperaturą. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą temperaturą do przedłużenia okresu przydatności marihuany do spożycia jest przechowywanie jej poniżej 70 stopni Fahrenheita i powyżej 32 stopni Fahrenheita.

Problem z przechowywaniem marihuany w zbyt wysokiej temperaturze

Wysokie temperatury mogą prowadzić do rozwoju pleśni i grzyba, zwłaszcza gdy czynnikiem jest wilgotność. Wysokie temperatury mogą również zmienić efekty i smak kwiatów, ponieważ temperatura tworzy suche środowisko, które wysusza kwiat i odparowuje terpeny, które sprawiają, że Twoja odmiana jest wyjątkowa.

Problem ze zbyt niską temperaturą podczas przechowywania marihuany

Niższe temperatury nie są tak problematyczne, ale nadal należy ich unikać. Przed paleniem kwiat jest wypełniony cząsteczką zwaną kwasem tetrahydrokannabinolowym lub THCA. Po podgrzaniu cząsteczka ta ulega dekarboksylacji do tetrahydrokannabinolu lub THC. W przypadku przechowywania w niższych temperaturach nieco trudniej jest przekształcić THCA w THC poprzez dodanie ciepła, co może obniżyć jego moc. Dodatkowo, jeśli roślinie jest zbyt zimno i nagle znajdzie się w cieplejszej temperaturze, może to spowodować kruszenie się trichomów.

Unikaj ekspozycji na powietrze i światło

Podczas gdy światło słoneczne nie powoduje oparzeń kwiatowych w taki sam sposób jak u ludzi, te same silne promienie UV są znane z degradacji kwiatów konopi. Pamiętaj, że światło wpływa na kwiaty niezależnie od używanego pojemnika, a nawet hermetyczny pojemnik może być problematyczny, jeśli słoik pozostanie w świetle. Unikaj również nadmiernej ekspozycji na powietrze. Ekspozycja na tlen powoduje rozpad kannabinoidów.

Unikaj wilgoci

Wilgoć może wprowadzić wodę i wilgoć z powrotem do kwiatu, przyspieszając degradację materiału. Specjaliści sugerują utrzymywanie wilgotności kwiatu w zakresie od 59% do 63%, chociaż pomiar takiego współczynnika wymagałby specjalnego narzędzia. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj wyjmowania kwiatów w środowiskach o wysokiej wilgotności. Może to powodować wzrost pleśni w twoim kwiacie, jeśli jest nadmierne. To powiedziawszy, zbyt suche środowisko również może być złe, tworząc kruche pąki.

Wybierz odpowiedni pojemnik

Najlepszym sposobem na zapewnienie kwiatom trwałości tak długo, jak to możliwe, jest wybór odpowiedniego pojemnika. Najlepszą opcją do rozważenia jest odpowiednio zamykany słoik. Pamiętaj, aby unikać plastiku, ponieważ ładunek jonowy materiału może usuwać terpeny z kwiatu i zmniejszać jego moc. Szkło jest zwykle najlepszym rozwiązaniem, choćby dlatego, że jest najbardziej szczelne. Pamiętaj jednak, że szkło nie zatrzymuje obrażeń związanych ze światłem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.