Zespół odstawienia cannabis

Z jakiegokolwiek powodu – czy to test narkotykowy, przerwa, odżywianie, czy coś innego – zdecydowałeś się na detoks od marihuany. Chociaż detoksykacja jest czasami synonimem wycofania, detoksykacja od THC nie sprawia, że się trzęsiesz czy pocisz. Tak naprawdę, w zależności od częstotliwości i ilości spożycia, będziesz doświadczał pewne nieprzyjemne objawy.

Możliwe negatywne skutki uboczne detoksykacji obejmują:
• drażliwość
• ból głowy
• depresja
• niepokój
• zmniejszony apetyt
• bezsenność.

Te objawy są tymczasowe i mogą nie dotyczyć każdego. Ci, którzy mają problemy ze snem, mogą na przykład stwierdzić, że ich jakość snu polepszyła się podczas spożycia marihuany, a wraz z detoksykacją powrócą trudności względem tego procesu.

Osoby, które stosują marihuanę regularnie powinny wziąć pod uwagę to, że ich ciało przyzwyczaiło się do zewnętrznego źródła kannabinoidów, więc kilka dni może potrwać, zanim ciało powróci do naturalnie produkowanego poziomu endokannabinoidów. Ze względu na to, że nadmiar THC przechowywany jes w komórkach tłuszczowych, pozbycie się rezerw może potrwać kilka miesięcy. Jednak większość osób nie doświadcza objawów odstawienia już po kilku dniach, chyba, że cannabis było stosowane w sytuacjach takich jak depresja, lęk, brak apetytu lub bezsenność.

Czy są jakieś pozytywne skutki uboczne odstawienia?

Jeśli uwielbiasz spać i śnić, będziesz szczęśliwy – większość ludzi doświadcza wzrostu żywych i jasnych snów, podczas powstrzymywania się od użytkowania marihuany. Dlaczego? Cannabis zmniejsza czas przebywania w fazie snu REM, na rzecz głębszego, bardziej spokojnego snu, znanego po prostu jako „głęboki sen”. Głęboki sen występuje wtedy, gdy system odpornościowy jest wzmacniany, a ciało regenerowane. Sen REM występuje, gdy mózg jest najbardziej aktywny i sen jest bardziej intensywny. Zwiększona faza REM powinna pozwolić na bardziej interesujące, złożone sny, które prawdopodobnie będą uważane za pozytywny efekt uboczny dla tych, którzy lubią śnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.