Stany z legalną medyczną marihuaną

Connecticut jest jednym z 29 stanów w USA, które zalegalizowały wykorzystanie marihuany do celów medycznych.

Mimo iż marihuana pozostaje nielegalna na mocy prawa federalnego, obecnie obowiązująca poprawka Rohrabacher-Farr uniemożliwia Departamentowi Sprawiedliwości na wykorzystywanie funduszy federalnych do ingerowania w stanowe programy legalizacyjne.

Istnieje obawa, że administracja Trumpa zamierza skupić się na legalnej już marihuanie, szczególnie po tym, jak w zeszłym miesiącu U.S. Attorney General Sessions unieważnił federalne prawo, które zabraniało federalnym organom ścigania na zwalczanie stanowych, legalnych działań dotyczących cannabis – jednak urzędnicy z Connecticut ufają, że medyczna marihuana na tym nie ucierpi.

„Tutaj, w Departamencie Ochrony Konsumentów, będziemy nadal stosować się do prawa, które zezwala na legalne egzekwowanie programu dotyczącego medycznej marihuany,” powiedziała rzeczniczka DCP, Lora Rae Anderson.

„Jeśli Ministerstwo Sprawiedliwości zdecyduje się użyć zasobów egzekwujących prawo do walki z tym programem, tym samym będzie dążyć do zniszczenia niezwykle bezpiecznego programu opieki zdrowotnej, który służy ponad 22.000 mieszkańcom Connecticut cierpiącym na ciężkie i śmiertelne choroby.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.