Czym Są Terpeny?

Konopie indyjskie to złożona roślina z ponad 400 jednostkami chemicznymi, z których ponad 60 to związki kannabinoidowe.

Czytaj dalej, aby odkryć badania i wyjaśnienia dotyczące niektórych z najczęściej występujących terpenów w cannabis.

Terpeny to związki organiczne, które wzmacniają „haj”, wpływają na smak i mają wiele korzyści medycznych.
Na bardzo podstawowym poziomie terpeny to aromatyczne cząsteczki, które łatwo odparowują i łatwo informują o swojej obecności nasz nos. Tak się składa, że ​​są zdrowe zarówno dla ludzi, jak i dla roślin.

Terpeny (i terpenoidy) to aromatyczne węglowodory występujące w wielu roślinach i niektórych owadach. Rośliny wytwarzają terpeny, aby odstraszyć roślinożerców, którzy mogą je zjeść, i przyciągnąć pomocne drapieżniki i zapylacze. Konopie indyjskie (marihuana) mają naturalnie wysoki poziom terpenów.
Różni badacze podzielali znaczenie terpenów lub terpenoidów, ponieważ są one podstawą aromaterapii, która jest popularna wśród holistycznej społeczności.

W konopiach znaleziono około 200 terpenów, ale tylko garstka z nich wydaje się być w znacznych ilościach uznana za wartą uwagi. Obejmują one monoterpeny, diterpeny i seskwiterpeny.

Charakteryzują się one ilością powtarzających się 5-węglowych jednostek cząsteczkowych, zwanych izoprenem, który jest podstawową cechą charakterystyczną wszystkich związków terpenoidów.

Ciekawostka – to właśnie terpeny zawarte w marihuanie nadają roślinie trwałą i ewolucyjną przewagę na świecie.
Niektóre terpeny mają ostry zapach, który odstrasza owady i niektóre zwierzęta, podczas gdy inne zwalczają grzyby.

Jeśli znasz „olejki eteryczne”, masz już pewne doświadczenie z terpenami. Terpeny znajdują się w dużych ilościach w różnych olejkach eterycznych.

Beta-kariofilen to seskwiterpen, który znajduje się w olejku eterycznym z oregano, czarnym pieprzu i innych jadalnych ziołach. Można go również znaleźć w wielu zielonych, liściastych warzywach i niektórych odmianach konopi. Wiadomo, że przynosi ulgę w przypadku niektórych wrzodów i ma działanie ochronne na przewód pokarmowy. Ten terpen może pomóc w stanach zapalnych i jest używany przez niektóre osoby w wyzwaniach autoimmunologicznych, ponieważ wiąże się bezpośrednio z obwodowym receptorem kannabinoidowym znanym jako CB2.

W rzeczywistości w lipcu 2008 roku naukowiec ze Szwajcarii przeprowadził badanie, w którym udokumentował powinowactwo beta-kariofilenu do wiązania się z receptorem CB2. Jest uważany za jedyny znany terpenoid, który ma bezpośrednią aktywację receptora kannabinoidowego. Jest to jeden z powodów, dla których liściaste, zielone warzywa są znane jako zdrowe do jedzenia. Terpenoidy i kannabinoidy zostały udokumentowane jako zwiększające przepływ krwi, zwiększanie akcji korowej i innych wyzwaniach związanych z patogenami.

Limonen znajduje się w olejku eterycznym z cytryny i limonki, alfa i beta-pinen występują w olejku eterycznym z igieł sosnowych. Terpeny zawarte w tych olejkach eterycznych przyczyniają się do podnoszących na duchu efektów, których możesz doświadczyć, jeśli poczujesz zapach skórki cytryny lub przejdziesz przez las sosnowy.

Podobnie terpenowy linalol dominuje w olejku lawendowym i jest znany z tworzenia uczucia relaksu i łatwości.

Wszystkie te terpeny i tysiące innych znajdują się w wysokich stężeniach w pąkach konopi.

Wykazano, że terpeny przynoszą korzyści dla dobrego samopoczucia, jak wspomniano w badaniach nad konopiami indyjskimi.

Dlaczego terpeny mają znaczenie?

Terpeny bezpośrednio wpływają na twój haj i mogą przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia
Wykazano, że terpeny zapewniają korzyści zdrowotne, takie jak kannabinoidy, i działają synergistycznie z innymi związkami zawartymi w konopiach indyjskich na ludzki układ endokannabinoidowy (ECS). W 2011 roku neurolog i badacz napisał artykuł opisujący sposób, w jaki kannabinoidy i terpeny współpracują ze sobą, aby wzmocnić i modulować wzajemne oddziaływanie na układ endokannabinoidowy organizmu (ECS).

Przez długi czas THC był uważany za jedyną substancję chemiczną o znaczeniu psychoaktywnym w konopiach indyjskich. Zespół ten pomógł ujawnić, w jaki sposób inne kannabinoidy (takie jak CBD) i terpeny mogą zwiększać lub zmniejszać działanie THC i innych substancji chemicznych w organizmie, które oddziałują z ludzkim układem endokannabinoidowym (ECS).

Korzyści z terpenów

Ujawniono, że terpeny mogą wytwarzać synergię, pomagając złagodzić dyskomfort u niektórych osób, zmniejszając stan zapalny, pomagając podnosić nastrój i łagodzić stres. Ponadto w niektórych przypadkach zaobserwowano, że pomaga również złagodzić niektóre infekcje grzybicze i bakteryjne.

Smak i aromat terpenów

Terpeny to naturalny zestaw przypraw. Co więcej, zapach terpenów jest pomocny w prowadzeniu cię w kierunku marihuany, której pragnie twoje ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.