Kolorado prowadzi zielony rynek

Od sprzedaży cannabis po „czystą” energię, Kolorado prowadzi w Stanach Zjednoczonych, i będzie kontynuować wspaniałą passę, jeśli rząd federalny nie zainterweniuje. Obecny gubernator stanowy, John Hickenlooper mówi, że dynamicznie rozwijająca się gospodarka jest rezultatem starań, mających na celu sprawienie, że stan będzie bardziej „pro-biznesowy”, dodając, że Kolorado „posiada jeden z najniższych poziomów podatku dochodowego od firm, bo nieco ponad 4,6%”.

W wywiadzie udzielonym przez CNBC On The Money, gubernator Hickenlooper stwierdził, że bardziej niż cokolwiek innego, urzędnicy państwowi chcą, aby Kolorado myślało o sobie jako o miejscu nie tylko rekreacji na świeżym powietrzu, ale także jako o miejscu na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Kolorado udowadnia, że zielony rynek, to nie tylko marihuana. Gubernator mówi, że jedną z rozwijających się gałęzi przemysłu w Kolorado jest „czysta” energia.

„Mamy ponad 2000 firm, które produkują zarówno energię odnawialną, jak i czyste technologie.”

Krajowy poziom bezrobocia spadł do 4,3% w maju, i jest najniższy od 2001 roku, jednak Kolorado szczyci się najniższą stopą bezrobocia – 2,3%.

Mimo, że Kolorado stało się pierwszym państwem legalizującym rekreacyjną marihuanę, Hickenlooper był w istocie przeciwny temu aktowi (jednak ustawa i tak przeszła większością głosów 55%:45%).

Wraz z tym, że branża urosła w siłę, przychody podatkowe ze sprzedaży legalnej marihuany wyniosły 198,5 miliona dolarów.

Gubernator twierdzi również, że jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć czy legalizacja była dobrym krokiem, jednak „nie zauważyliśmy wzrostu stosowania marihuany po legalizacji w Kolorado; to właśnie dzięki synergicznemu procesowi – nie spotykamy ani dużego wzrostu konsumpcji wśród nastolatków, ani generalnie wśród społeczeństwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.