Legalizacja marihuany w Katalonii

Katalonia zalegalizowała marihuanę po trzech latach walki o legalny konsensus i przeprowadzeniu kampanii, która zgromadziła 67.500 petycji zmuszając rząd do debaty. Parlament Katalonii będzie regulować transport, uprawę, dystrybucję i konsumpcję marihuany.

Nowe prawo w Katalonii jest pierwszym, które uzasadnia legalizację jako środek ochrony praw konsumentów i konstytucyjnych praw do równości, autonomii osobistej i rozwoju osobowości.

Prawo różni się tym, że przewiduje szczególne przepisy dotyczące transportu uprawianych konopi, ich opakowania i składowania, a także testowania.

W istocie nowa ustawa odróżnia Katalonię od takich miejsc jak Amsterdam, gdzie sprzedaż marihuany jest legalna, ale uprawa już nie. Tego rodzaju działanie połowiczne otwiera drzwi do upraw na czarnym rynku. Przewodnicząca Komisji ds. Zdrowia, Alba Verges, stwierdziła:

„Nie chcemy robić niczego połowicznie. To, czego nie mogliśmy zrobić, to uregulowanie dyspensy i wpuszczenie marihuany rzez tylne drzwi.”

Jednak jeśli ktokolwiek z was chce zarezerwować wycieczkę do Katalonii w celach związanych z marihuaną, może okazać się to niemożliwe. Hodowla cannabis nie będzie dozwolona na mocy tego prawa. W rzeczywistości, każdy kto złoży wniosek o członkostwo w specjalnym klubie cannabis poczekać będzie musiał co najmniej 15 dni na rozpatrzenie go.

Jeśli chodzi o obywateli Katalonii, osoby powyżej 18 roku życia mogą zakupić marihuanę, ale tylko pewną ilość miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.