Medyczna marihuana zdobywa poparcie

Kentucky House Bill 166 i Senate Bill 118 dotyczące medycznej marihuany zyskują coraz większe poparcie od państwa.

W styczniu, HB166 i SB118 złożono w Kentucky, ale poparcie od Izby i Senatu było co najmniej marne.

Sponsorem HB166 został John Sims oraz Alan Gentry. Sims i Gentry są przedstawicielami z ramienia demokratów i początkowo byli zwolennikami ustawy.

Projekt dopiero z czasem zyskał znaczną liczbę zwolenników w Izbie, w sumie 16 demokratów oraz 3 republikanów, czyli w sumie 21 przedstawicieli rządu, którzy popierają projekt ustawy.

Według mieszkańców Maysville i zwolenników medycznej marihuany, Eric i Michelle Crawford, przewodniczący komisji sądowej, Joseph Fischer odmawia obecnie przyjęcia ustawy.

Eric jest osobą sparaliżowaną, która cierpi na jaskrę, skurcze i inne wyniszczające schorzenia. On i jego żona Michelle są odpowiedzialni za wielką część trakcji, jaką wnioski nabrały w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Rodzina Crawford mówi, iż spodziewa się, że HB166 trafi w końcu do oficjalnego głosowania, jednak nie dziwią się, że jeszcze się tak nie stało.

Ustawa nie ma powiązań z legalizacją rekreacyjnej marihuany, a wielu zwolenników projektów mówi, że nie popierają oni rekreacyjnego wykorzystania cannabis, ale chcą mieć możliwość dostępu do niej jako alternatywy dla środków przeciwbólowych na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.