Bankierzy starają się wyeliminować ryzyko

MA: Bankierzy stanowi starają się wyeliminować ryzyko.

Gdy banki w Massachusetts patrzą na rekreacyjną marihuanę, widzą te same możliwości, które intrygują wielu inwestorów i firmy: szybko rozwijający się przemysł, który może dać do 1 miliarda dolarów przychodu do 2020 roku i który potrzebuje wielu profesjonalnych usług, aby prężnie działać, w tym bankowości.

Ale przede wszystkim, widzą oni ryzyko. I jeśli ich prośby do rządu federalnego o większą wygodę na froncie prawnym nie zostaną udzielone w krótkim czasie, wydaje się mało prawdopodobne, że jakikolwiek z nich dostarczy usługi bankowe na państwowy rynek, który zadebiutuje w lipcu, zmuszając firmy cannabis do przyjmowania płatności wyłącznie gotówkowych i podnoszenia jakości wielu powiązanych kwestii bezpieczeństwa i nadzoru.

„Jak zawsze uważamy, że lepiej jest angażować firmy w główny nurt systemu” – powiedział Jon Skarin, wiceprezes Massachusetts Bankers Association. „To powiedziawszy, bez zmiany w prawie federalnym – lub przynajmniej pewnego rodzaju dodatkowych zapisów ze strony federalnych organów ścigania – będzie to bardzo trudne dla naszych członków.”

Według ekspertów z branży największą przeszkodą dla banków jest ostatnia decyzja amerykańskiego prokuratora generalnego, Jeff Sessions, o zakończeniu polityki z czasów Obamy, która chroniła większość państwowych operacji związanych z cannabis.

Eksperci mówią, że menadżerowie banków doszli do wniosku, że praca z pieniędzmi pochodzącymi z cannabis nie jest warta swojego ryzyka.

„Nie jesteśmy pewni, czy chcemy podjąć to ryzyko. I nie wydaje nam się realistycznym, aby cokolwiek zmienić się miało przed lipcem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.