Najlepszy Poziom THC w Medycznej Marihuanie

Medyczna marihuana ma wiele zalet. Ale zanim zagłębisz się w świat konopi, dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę. Być może jednym z największych pytań, jakie ludzie zadają, jest „Jaki jest najlepszy poziom THC w medycznej marihuanie?”. Ale zanim będzie można odpowiedzieć na to pytanie, musisz najpierw zrozumieć, czym jest THC, jak działa i jaki wpływ może mieć na ciebie oraz stan, który chcesz leczyć. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o THC i medycznej marihuanie, aby zacząć.

Co to jest THC?

THC jest skrótem od tetrahydrokannabinolu. Jest to substancja chemiczna odpowiedzialna za większość psychologicznych skutków medycznej marihuany. W rzeczywistości, według Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków, twoje ciało wytwarza własne kannabinoidy i są to chemikalia, na które THC działa najściślej w organizmie.

THC jest jednym z kilku związków, które można znaleźć w żywicy wydzielanej przez rośliny marihuany. W żywicy znajdują się również inne związki, zwane kannabinoidami. CBD to kolejny popularny kannabinoid, o którym być może słyszałeś. Nie jest psychoaktywny, co oznacza, że ​​nie wywiera takiego samego wpływu na mózg jak THC.

Jak działa THC?

W twoim mózgu receptory kannabinoidowe są rozproszone w pewnych obszarach mózgu, zgrupowane najgęściej w częściach mózgu związanych z percepcją czasu, przyjemnością, myśleniem, koordynacją i pamięcią. Kiedy bierzesz medyczną marihuanę, zawarte w niej THC przyłącza się do tych receptorów, aktywując je i wpływając na ruch, koordynację, percepcję sensoryczną, przyjemność i koncentrację.

Co oznaczają wyższe poziomy THC?

Uprawiana dzisiaj medyczna marihuana jest naprawdę mocna. W wielu odmianach medycznej marihuany moc THC może wynosić około 20%, a w niektórych nawet 30 procent. Biorąc pod uwagę, że w latach 80. moc marihuany wynosiła około 2%, jest to dość duży skok.

W niskich dawkach THC wywołuje stan euforii. Jeśli weźmiesz go zbyt dużo, możesz doświadczyć negatywnych skutków ubocznych, takich jak lęk i zaburzenia pamięci. W rzeczywistości zbyt duża ilość THC może nawet złagodzić lecznicze korzyści marihuany, więc ważne jest, aby zrozumieć, że mniej znaczy zdecydowanie więcej, gdy rozważa się dawkowanie THC w celu uzyskania efektów terapeutycznych i leczniczych.

Jaka jest najlepsza dawka THC?

Rozważając dawkowanie THC w przypadku medycznej marihuany, często zaleca się mikrodawkowanie. To wtedy zaczynasz od małych dawek i zwiększasz dawkę, która przyniesie pożądane efekty, takie jak łagodzenie bólu, ale bez niektórych skutków ubocznych wyższych dawek THC, takich jak lęk.

Aby skutecznie mikrodawkować, wszystko, co musisz zrobić, to zacząć od małej dawki, takiej jak jeden buch jointa. Poczekaj co najmniej dziesięć minut i zastanów się, jak się czujesz. Jeśli uważasz, że potrzebujesz więcej, zaciągnij się kolejny raz. Mikrodozowanie to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jaka dawka jest dla Ciebie terapeutyczna.

Które odmiany marihuany mają najwyższe poziomy THC?

Różne odmiany medycznej marihuany zawierają różne ilości THC. Często wystarczy zapytać przy zakupie marihuany, jaki jest procent THC, jeśli nie jest już wyraźnie oznaczony. Jeśli otrzymasz szczep o wysokim poziomie THC i stwierdzisz, że nie daje on pożądanych efektów leczniczych, wypróbuj szczep o niższej zawartości THC lub wyższej zawartości CBD. Jeśli nie odczuwasz żadnego wpływu tego, co bierzesz, jest to dobra wskazówka, że ​​powinieneś wybrać odmianę z wyższą dawką THC.

Jaki jest najlepszy poziom THC dla medycznej marihuany?

Poziomy THC są subiektywne. To dlatego, że każdy reaguje trochę inaczej na THC, co czyni go wyjątkowym doświadczeniem dla każdej osoby. Tak długo, jak zaczynasz od małej dawki i powoli ją zwiększasz, możesz łatwo znaleźć zakres, który najbardziej Ci odpowiada i pomoże rozwiązać Twoje problemy medyczne.

Pamiętaj, że różne produkty mogą w różny sposób wpływać na Ciebie. Produkty spożywcze mogą wywoływać inną reakcję na innym poziomie THC niż medyczna marihuana, która jest palona. Zawsze powinieneś przeczytać etykietę każdego kupowanego produktu z marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.