Trzymanie siku będąc couch – lock

Według słownika, w którym znaleźć można słowa używane w slangu, couch lock oznacza bycie zbyt naćpanym, aby wstać z kanapy.

Fani odmian indica dokładnie wiedzą, jakie to uczucie, gdy grawitacja wydaje się silniejsza, a ciało zapada się w kanapę. Couch lock często towarzyszy bardzo długa sesja oglądania seriali lub grania w gry wideo.

Dla niektórych uczucie to jest tak silne, że nie wyobrażają sobie wstania z jakiegokolwiek powodu, a już na pewno nie po to, aby iść o łazienki. Ten cichutki głos w głowie mówi ci, że wytrzymasz.

Ale czy to dobry pomysł?

Według dr Chamandeep Bali z Toronto Naturopathic Health Clinic, średnio pęcherz posiada zdolność do pomieszczenia około pół litra płynu. Trzymanie siku przez dłuższy czas może rozciągnąć pęcherz.

„Im dłużej trzymasz mocz, tym bardziej prawdopodobne staje się, że pęcherz stanie się pożywką dla rozwoju bakterii,” mówi doktor Bali.
Bakterie te mogą prowadzić do infekcji, która rozprzestrzeni się na nerki i spowoduje większe szkody dla organizmu.

Automatyczny komunikat zwrotny z pęcherza do mózgu sygnalizuje, że nadszedł czas, aby znaleźć najbliższą łazienkę, gdy pęcherz staje się pełny.

Jednak, gdy ktoś ogląda sezon 3 ulubionego serialu, zazwyczaj ma skłonności do poczekania do końca odcinka, a nawet całego sezonu.

Doktor Mark Gordon, urolog w Suncoast Medical Clinic w St. Petersburg, Floryda, mówi , że kobiety częściej trzymają mocz z powodu niehigienicznych toalet. Doktor Gordon dodaje, że normalne tempo oddawania moczu wynosi od 8 do 10 razy dziennie. Kobiety mogą trzymać mocz przez trzy do sześciu godzin, ale to zależy od wielu czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.