Cannabis czy leki przeciwbólowe? Lekarz z Chicago przedstawia niekwestionowany argument

W otwartym liście do Chicago Tribune, lekarz Marc Sloan wzywa do lepszego dostępu do marihuany jako zdrowej alternatywy dla leków przeciwbólowych i opioidów. Opioidy powiązane są z uzależnieniem od leków przeciwbólowych, a w niektórych przypadkach z uzależnieniem od heroiny.

Ważnym punktem akcji dr Sloan jest to, że dzieli się on swoimi danymi, czyli czymś czego od lat brakuje w konwersacji na temat reklasyfikacji cannabis. Lekarze i uniwersytety podejrzewają, że marihuana może być pomocna, ale nie mogą jej badań, ze względu na jej klasyfikację na poziomie federalnym (jako substancja grupy 1).

Niesamowitym jest obserwowanie lekarzy, którzy nie tylko ciekawi są marihuany, ale którzy także są jej zwolennikami:

Od ponad 30 lat jestem praktykującym lekarzem na terenie Chicago, moją specjalizacją jest medycyna bólu. Niedawny raport z Centers for Disease Control and Prevention zwraca uwagę na fakt, że kliniki powinny umożliwiać pacjentom możliwość wyboru marihuany zamiast bardzo uzależniających i często śmiertelnych leków na receptę.

Opioidy i narkotyki pozostają podstawowymi lekami w leczeniu przewlekłego bólu, mimo niebezpiecznych skutków ubocznych. Według CDC, 44 osoby umierają codziennie każdego dnia z powodu przedawkowania leków na receptę (środków przeciwbólowych), a pracownicy służby zdrowia wypisali 259 milionów recept na leki przeciwbólowe w roku 2012. Ta epidemia nieproporcjonalnie wpływa na kobiety, dając ponad 400% wzrostu w zgonach spowodowanych przedawkowaniem środków przeciwbólowych od roku 1999.

Cannabis posiada kluczową rolę w leczeniu bólu, ma minimalną toksyczność i obecnie nie istnieje ryzyko śmiertelnego przedawkowania. THC wykazało być substancją przeciwzapalną, a receptory kannabinoidowe są w tych samych obszarach w mózgu, w których wykazano zmiany w bólu chronicznym.

W badaniu „Medyczne zastosowanie kannabinoidów” z 2015 roku opublikowanym w Journal of the American Medical Association, wykazano, że przy zastosowaniu kannabinoidów nastąpiła 30% redukcja bólu. Ponadto Clinical Journal of Pain, w artykule „Cannabinergic Pain Medicine” wykazało, że 71% badań klinicznych pokazuje, że stosowanie kannabinoidów związane jest z efektami uśmierzającymi ból.

Podobnie jak wszystkie obecnie dostępne leki, kannabinoidy nie są lekarstwem na ból chroniczny. Jednak są one bardzo skutecznym narzędziem w zarządzaniu bólem oraz są bezpieczniejszą alternatywą dla wielu leków na receptę. Illinois Department of Public Health oraz gubernator Bruce Rauner muszą umożliwić lekarzom możliwość korzystania z medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.