Uszkodzenia uprawy spowodowane wiatrem

Uszkodzenia uprawy marihuany spowodowane wiatrem – ochrona cannabis.

Myślenie z wyprzedzeniem o uchronieniu cannabis przed uszkodzeniami powodowanymi przez wiatr pozwala uniknąć złamanych roślin. Ochrona roślin jest naprawdę łatwa. Przy odrobinie staranności i minimalnych wydatkach będziesz mieć gwarancję, że uprawa będzie rosła bez zastrzeżeń – bez względu na pogodę.

Wiatr jest twoim wrogiem. Oczywiście cyrkulacja powietrza zapewnia liczne korzyści w uprawie marihuany. Jednakże przy działaniu zbyt silnego wiatru, wichur a nawet burz, marihuana może zostać poważnie uszkodzona. Wiatr może wyrwać rośliny razem z korzeniami, mocno połamać gałęzie i nieodwracalnie je uszkodzić.

Ochrona i wzmacnianie roślin przed takimi niecodziennymi zdarzeniami jest prosta i co najważniejsze, niedroga. Lepiej jest przygotować się najgorsze i mieć nadzieję na najlepsze!

Zatem co możesz zrobić?

Zasadniczo, niewskazane jest sztywne zabezpieczanie roślin cannabis w jakikolwiek sposób. Pewna elastyczność pozwala roślinie na naturalny ruch. Rzędy drzew i żywopłotów mogą być naturalną ochroną roślin jednak unikaj wypełniania po brzegi swojego ogrodu, ponieważ rywalizacja na poziomie korzeni może utrudnić roślinom wzrost z powodu walki o składniki odżywcze.

A jak osłonić rośliny od wiatru? Zrób swój własny wiatrochłon! Cieniowane tkaniny, bambusowe maty lub nawet kratownica przymocowana do palików wbitych w ziemię – to realne i skuteczne rozwiązanie. Plandeki zwykle mogą wyrządzić więcej szkód niż korzyści, szczególnie gdy jakimś cudem spadną ze słupków.

A ty w jaki sposób zabezpieczasz swoją uprawę przed wiatrem? Koniecznie daj nam znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.