Psychoza i marihuana

Cannabis jest przedmiotem wielu tematów tabu. Jeden z nich dotyczy wpływu, jaki ma na poziom neurologiczny i bezpośredni odnośnie związku z zaburzeniami psychotycznymi.
Marihuana nie jest dla wszystkich, są osoby, które nie nadają się do spożywania cannabis, głównie osób powiązanych genetycznie z zaburzeniami psychotycznymi, ale może pomóc w różnych chorobach powiązanych z ludzkim mózgiem. Edukowanie ludzi i pomoc w zdefiniowaniu profilu dla konsumentów zgodnie z ich historią genetyczną i obecną historią zdrowia, pozwala na lepszą ocenę ogólnego stanu zdrowia populacji.

W przypadku nadużyć medyczna marihuana może powodować przemijające stany psychotyczne; ten stan może być znany konsumentom, którzy prezentują epizody paranoi pod wpływem cannabis. Jednak stany te są czasowe i ostatecznie znikają w krótkim czasie, bez długotrwałych skutków ubocznych. Chociaż zostało to wielokrotnie sprawdzone w badaniach, należy wziąć pod uwagę również inne zmienne. Marihuana zawiera 400 substancji chemicznych, które powodują tymczasowy wpływ na stan świadomości tego, kto je konsumuje; ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie kannabinoidy zawarte w marihuanie zostały przebadane.

Udowodniono, że receptor CB1 działa na zespół obwodów psychozy i funkcji poznawczych; wpływa na ciało migdałowate, podwzgórze i korę przedczołową (odpowiedzialną za planowanie i koordynacje).

Cannabis z pewnością ma wpływ na funkcje mózgu, ale czy to wystarczy, aby wywołać u kogoś psychozę? Badania wykazały, że nadużywanie marihuany jest wyższe wśród osób, które mają objawy schizofrenii lub cierpią na tę chorobę. Udowodniono również, że istnieje 6-letni zakres ryzyka rozwoju schizofrenii w związku ze stosowaniem cannabis w wieku 18 lat. Nie można jednak udowodnić, że jedynie stosowanie cannabis wpływa na psychologiczną i organiczną strukturę mózgu tworząc schizofrenię czy stany psychozy. Chociaż częstość nadużywania marihuany jest wyższa wśród pacjentów ze schizofrenią, nie ma ona bezpośredniego wpływu na konsumentów, zwłaszcza po ukończeniu przez nich 26 roku życia.

Istnieje również genetyczna wrażliwość, którą należy wziąć pod uwagę; pacjenci z genem COMT mają tendencję do szybszego metabolizmu dopaminy, co pozwala wywołać psychozę. Obecność tego genu sprawia, że osoba jest bardziej podatna na stan psychotyczny. Konieczne jest, aby zdawać sobie sprawę, że struktura genetyczna reaguje na substancje a nie na odwrót. Cannabis wykazało pomagać ludziom cierpiącym na depresję, stany lękowe, anoreksję i inne zaburzenia psychiczne, które również mają predyspozycje genetyczne.

Marihuana nie może zmienić struktury w mózgu – nie może spowodować trwałego stanu psychozy; jednak zaleca się zaprzestanie jej konsumpcji u osób ze schizofrenią i stanami psychotycznymi. Mimo iż wydaje się, że marihuana wywołuje negatywne skutki u tych osób, jest ona świetną alternatywą przy innych zaburzeniach psychicznych, przynosząc pozytywne efekty, które mocno przewyższają efekty dawane przez leki farmaceutyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.