Rozpoznaj Wysokiej Jakości Nasiona Marihuany

Nie wszystkie nasiona marihuany nadają się do uprawy.

Dowiedz się, jak rozpoznać wysokiej jakości nasiona marihuany, aby rozpocząć uprawę konopi w najlepszy możliwy sposób.

Z wyjątkiem klonów, wszystkie rośliny konopi indyjskich zaczynają życie jako skromne nasiona. W odpowiednich warunkach — i przy odrobinie miłości i troski — z tych maleńkich pakietów materiału genetycznego powstają dojrzałe, aromatyczne i lepkie okazy. Podobnie jak każda inwestycja, wybór wysokiej jakości nasion marihuany zapewnia doskonałe wyniki. Nasiona marihuany większego kalibru charakteryzują się lepszą szybkością kiełkowania, lepszą genetyką i lepszymi plonami.

Jest kilka pól, które hodowcy mogą zaznaczyć, aby zwiększyć szanse na rozpoczęcie od nasion premium, począwszy od pozyskiwania ich od renomowanych dostawców, po ocenę wizualną i łatwe testy typu „zrób to sam”.

Niezależnie od tego, czy otrzymałeś nasiona od znajomego, znalazłeś je na dnie torby, czy kupiłeś paczkę z banku nasion, te wskazówki pokażą Ci, jak wybrać najlepsze z pęczków i zapewnić sobie najlepszy możliwy start w następnej uprawie .

Jak wyglądają dobre nasiona marihuany?

Możesz wiele powiedzieć o jakości nasion konopi indyjskich, po prostu na nie patrząc. Nasiona marihuany różnią się wyglądem, od zielonego do brązowego. Wykazują również różnorodność pod względem kształtu i wielkości, przy czym niektóre okazy są małe i kuliste, a inne duże i spiczaste.

Nasiona marihuany różnych odmian wykazują różne cechy, gdy dojrzewają i przekształcają się w rośliny. Jako polihybrydy o dużej zmienności genetycznej, większość współczesnych roślin konopi indyjskich wykazuje unikalne cechy w zależności od ich pochodzenia genetycznego. Hodowcy wybierają pożądane smaki, zapachy i efekty ze szczepów rodzicielskich, które następnie przekazują potomstwu. Kształt i wielkość nasion również nieznacznie się zmieniają wraz z pojawieniem się nowych odmian hybrydowych.

Nasiona marihuany z tej samej rośliny – nawet z tego samego kwiatu – mogą również charakteryzować się różnymi cechami wizualnymi. Tak jak dwoje ludzkiego rodzeństwa ma inny kolor włosów i oczu, wzrost i osobowość, tak każde nasiono marihuany ma własną odmianę genetyczną, od subtelnej po oczywistą. Ogromna różnorodność nasion marihuany oznacza, że nawet nasiona dobrej jakości różnią się wyglądem. Istnieje jednak kilka charakterystycznych znaków, na które kupujący mogą zwrócić uwagę, aby odróżnić dobre nasiona marihuany od słabych.

Szukaj zdrowego brązowego koloru

Zdrowe i żywotne nasiona marihuany charakteryzują się brązowym kolorem, który waha się od jasnego do znacznie ciemniejszego. Niektóre nasiona mają bardziej jednolity kolor, podczas gdy inne mają wiele odcieni i wzory w paski tygrysa lub skorupę żółwia.

Każde ziarno mieszczące się w tym zakresie kolorów jest obiecujące. Zmiany koloru w tym spektrum zachodzą przede wszystkim pod wpływem czynników genetycznych, ale pewną rolę odgrywają również zmienne środowiskowe. Niektóre nasiona po kilkumiesięcznym pakowaniu nabierają ciemniejszego odcienia. Wilgotność, oświetlenie i utlenianie również prowadzą do niewielkiej zmiany wyglądu.

Nasiona marihuany zaczynają budzić wątpliwości, gdy mają zielone zabarwienie. Zielone odcienie są oznaką, że hodowca zebrał nasiona zbyt wcześnie. Ten wegetatywny wygląd oznacza, że nasiona nie miały czasu potrzebnego do prawidłowego rozwoju, co naraża je na większe ryzyko, że nie wykiełkują.

Optymalny rozmiar i kształt

Zdrowe nasiona marihuany są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre odmiany wytwarzają małe i zwarte nasiona z bardzo małą ilością miejsca pomiędzy zewnętrzną skorupą a zagnieżdżonymi w niej niedojrzałymi liścieniami. Pomimo niewielkich rozmiarów nasiona te są całkowicie żywotne, jeśli charakteryzują się innymi wskaźnikami dobrego zdrowia, takimi jak kolor i wiek.

Inne zdrowe nasiona przyjmują duży i wzdęty wygląd. Czasami wynika to z ich struktury genetycznej, w innych okolicznościach wysoki poziom wapnia i magnezu może zwiększyć obwód nasion.

Pomimo różnic w wielkości, zdrowe nasiona marihuany mają podobny kształt. Mają kształt łezki – okrągły na jednym końcu i zwężający się na drugim. Nasiona odbiegające od tego spójnego kształtu mogą posiadać wadę genetyczną. Nasiona, które są wyjątkowo płaskie lub zniekształcone, mogą mieć problemy z kiełkowaniem i dawać kiepskie rośliny.

Woskowy połysk

Po zapoznaniu się ze wskaźnikami wielkości i kształtu, możesz nadal myśleć: Jak wyglądają dobre nasiona marihuany? Cóż, jakość ich skorupy pomaga również zasygnalizować, jak dobre mogą być przyszłe rośliny. Zdrowe nasiona mają lekki połysk na skorupkach, jakby hodowcy wypolerowali je woskiem. W porównaniu z nimi niezdrowe nasiona wyglądają na matowe i matowe. Jeśli masz wybór, wybierz nasiona woskowe z połyskiem, aby poprawić swoje rezultaty.

Pomyśl o wieku

W naturze rośliny marihuany rosną, wytwarzają nasiona, a następnie co roku wracają na ziemię. Nasiona rozprzestrzeniają się poprzez działalność zwierząt. Szczęśliwe wyłaniają się z gleby następnej wiosny, inne giną. Idealnie byłoby, gdyby hodowcy do siewu wybierali nasiona młodsze niż roczne. Te świeże okazy szybko kiełkują i są mniej podatne na problemy w przypadku krótszego okresu przechowywania.

Wszyscy słyszeliśmy opowieści o archeologach, którzy wykiełkowali 1000-letnie nasiona znalezione w egipskich grobowcach. Chociaż nasiona marihuany nie charakteryzują się tak ekstremalną trwałością, hodowcy często odnoszą sukcesy w uprawie nasion sprzed dwóch do trzech sezonów. Jednakże młode nasiona marihuany oferują najlepszą opcję, jeśli chodzi o żywotność, szybkość kiełkowania i zdrowie roślin. Ale jak określić wiek nasion marihuany?

Po prostu użyj wrażenia dotyku. Umieść ziarno pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i mocno je ściśnij. Młode i zdrowe nasiona będą jędrne i nie ulegną naciskowi. Starsze nasiona mogą wydawać się lekko mętne, a stare i suche nasiona mogą nawet kruszyć się lub pękać — brakuje im wilgoci i składników odżywczych młodszych okazów.

Skąd pochodzą twoje nasiona?

Zadając sobie pytanie, jak stwierdzić, czy nasiona marihuany są dobre, należy rozważyć, skąd pochodzą. Pozostaje ogromna rozbieżność pomiędzy jakością nasion marihuany z renomowanego banku nasion a jakością nasion znajdujących się na dnie przeciętnej torby z trawą. Profesjonalne banki nasion poświęcają dużo czasu, pieniędzy i wysiłku na hodowlę wysokiej jakości genetyki. Okazy te wytwarzają nasiona o dużej szybkości kiełkowania, a kolejne rośliny zapewniają doskonałe profile kannabinoidów i terpenów, a także doskonałe plony.

Nasiona znajdujące się w pąkach uzyskanych od lokalnego sprzedawcy są prawdopodobnie znacznie gorszej jakości. Ogólnie rzecz biorąc, znajdowanie nasion w kwiatach odzwierciedla złe praktyki uprawy. Co więcej, prawdopodobnie nie masz pojęcia, ile naprawdę mają te pąki. Trzymaj się banków nasion znanych z genetyki z najwyższej półki. Sprawdź ich recenzje i zobacz, ile danych ujawniają na temat każdej odmiany.

Czy nasiona unoszą się na wodzie czy opadają na dno?

Po przeanalizowaniu dostępnych nasion możesz przeprowadzić ostatnią kontrolę, aby określić ich jakość. Test wodny umożliwia hodowcom odróżnienie nasion doskonałej jakości od wątpliwych. Po prostu napełnij szklankę wodą i wrzuć nasiona do płynu. Wróć do eksperymentu po 1–2 godzinach. Nasiona, które opadają, są zdrowe i gotowe do kiełkowania. Teraz, gdy są mokre, umieść je bezpośrednio w glebie i rozpocznij uprawę, ponieważ przechowywanie mokrych nasion może spowodować gnicie. Pływające nasiona są często uważane za niezdrowe i niektórzy hodowcy odmawiają ich użycia.

Ostateczny test: wykiełkuj wszystkie nasiona

W uprawach na dużą skalę nie ma czasu na analizę każdego nasion pod kątem jakości. Podobnie hodowcy domowi posiadający niewielką liczbę nasion nie ryzykują zbyt wiele, po prostu kiełkując wszystkie nasiona, aby zobaczyć, jak wszystko pójdzie. Ostatecznie najlepszym sposobem określenia jakości nasion jest umieszczenie nasion w glebie i obserwowanie, jak wyłaniają się z nich sadzonki. Umieść je w podzielonej na segmenty tacy na nasiona i obserwuj, jak rosną. Jeśli jakiekolwiek nasiona nie wykiełkują lub wydadzą zgrubiałe lub zdeformowane sadzonki, będziesz wiedział, które okazy zasługują na Twój czas i poświęcenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.