Zespół odstawienia cannabis

Zespół odstawienia cannabis: jak złagodzić objawy

Gdy Martavis Bryant przestał regularnie stosować cannabis, w celu przejścia testów narkotykowych (NFL), napotkał na niespodziewane wyzwanie. Bezsenność nie dawała mu w nocy spać.
„Byłem sfrustrowany:, powiedział Bryant. „Krzyknąłem, 'Dlaczego do cholery nie mogę spać?’”

Objawy zwykle przychodzą w ciągu pierwszych dwóch dni od zaprzestania stosowania i odchodzą w ciągu około czterech tygodni abstynencji.
Odpowiedzią może być zespół odstawienia cannabis lub CWS.

Dla regularnych, długoterminowych konsumentów cannabis, którzy chcą obniżyć nabytą tolerancję lub koniecznie wstrzymać się od substancji całkowicie, zespół odstawienia substancji może być łagodnym, ale bardzo realnym wyzwaniem. Nie jest to nawet porównywalnie tak ciężkie jak zespół odstawienia związany z tytoniem, alkoholem czy innymi narkotykami, ale z pewnością jest to dyskomfort, który może drażnić daną osobę przez kilka dni.

„Dla wielu osób, które palą marihuanę, zespół odstawienia to nie problem,” mówi Roger Roffman, badacz University of Washington, który studiuje cannabis od ponad 25 lat. Osoby, które od czasu do czasu sięgają po marihuanę lub używają większej ilości substancji przez krótki czas zazwyczaj nie doświadczają objawów odstawienia. „Ale osoba, która pali dużo przez długi czas, prawdopodobnie doświadczy objawów zespołu odstawienia.,” mówi Roffman.
Bezsenność jest częstym wskaźnikiem CWS, ale objawy nie ograniczają się jedynie do bezsenności.

Według niemieckich naukowców, którzy niedawno opublikowali przegląd na temat aktualnej wiedzy dotyczącej CWS, zaprzestanie regularnego spożywania cannabis może prowadzić do jednego lub kilku z tych objawów:
• problemy ze snem
• stany lękowe
• osłabienie
• pocenie się
• nerwowość
• dysforia, poczucie ogólnego niepokoju lub niezadowolenia
• nudności
• ból brzucha.

Różne kombinacje tych objawów występują u 35 do 75 procent pacjentów, którzy po długim, regularnym stosowaniu cannabis rezygnują z używania substancji. (Jest to szeroki zakres procentowy, ponieważ różne odsetki zostały znalezione w kilku niezależnych od siebie badaniach.)

Objawy związane z zespołem odstawienia marihuany są znacznie mniej poważne niż te związane ze stosowaniem opioidów lub antydepresantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.